Coś na Progu, nr 3 / lipiec-sierpień 2012

Jedyny w Polsce magazyn Weird Fiction
Dobre Historie
2012-08-14
2012-08-14
Marcin Roszkowski, Karolina Zduńska, Jakub Wiśniewski, Mateusz Kopacz, Błażej Kubacki, Marcin Rusnak, Michał Wnuk
fantastyka science fiction horror weird fiction kryminał opowiadania magazyn niesamowite

Okładka książki Coś na Progu, nr 4 (wrzesień/październik) Emily Jane Brontë, George Gordon Byron, Ramsey Campbell, Bartosz Czartoryski, Edward Lee, Thomas Ligotti, Michael Moorcock, Mateusz Pitulski, Jacek Skowroński, Katarzyna Szewczyk, Rafał Szłapa, Marcin Wroński, Łukasz Śmigiel
Ocena 7,0
Coś na Progu, ... Emily Jane Brontë,&...
Okładka książki Coś na Progu, nr 2 / maj-czerwiec 2012 Clive Barker, Algernon Blackwood, Mort Castle, Bartosz Czartoryski, Jack Ketchum, H.P. Lovecraft, Mateusz Pitulski, Paweł Pollak, Redakcja magazynu Coś na progu, Marcin Rusnak, Clark Ashton Smith, Marcin Wroński, Łukasz Śmigiel
Ocena 7,3
Coś na Progu, ... Clive Barker, Alger...
Okładka książki Coś na Progu, nr 1 / marzec-kwiecień 2012 Bartosz Czartoryski, Stefan Grabiński, Dawid Kain, Edward Lee, H.P. Lovecraft, Mateusz Pitulski, Redakcja magazynu Coś na progu, Marcin Wroński, Łukasz Śmigiel
Ocena 7,1
Coś na Progu, ... Bartosz Czartoryski...
Okładka książki Coś na Progu nr 5 / listopad-grudzień 2012 Robert Bloch, Bartosz Czartoryski, Stefan Grabiński, Robert E. Howard, Tomasz Kaczmarek, Thomas Ligotti, H.P. Lovecraft, Marcin Wroński, Łukasz Śmigiel
Ocena 7,2
Coś na Progu n... Robert Bloch, Barto...

Opinia tutaj:

Opinia tutaj:

Do tej pory pod kątem opowiadań najlepszy numer, każde opowiadanie (nawet te, które nie są w "moim klimacie") wyjątkowo mi się spodbały. W poprzednich numerach jedne opowiadania były lepsze, inne słabsze, tym razem mamy same hiciory jak dla mnie :)

Najlepszy z dotychczasowych numerów, ale ciągle brakuje mi większej otwartości dla popkulturowych elementów świata grozy (akurat ta tematyka pisma leży mi najbardziej, kryminał jest na drugim planie). Wybrane do publikacji w numerze teksty są jednak dla "nieco bardziej zaangażowanych fanów". Trochę komerchy sprawiłoby, że materiał byłby bardziej strawny dla szerszej grupy odbiorców. Cieszę się jednak, że "Coś" wkomponowuje się w niszę - konkurencji jak na razie (niestety, dla czytelników) ani widu, ani słychu.

Kolejny świetny numer magazynu "Coś na progu". Tym razem mniej publicystyki, ale za to masa genialnych opowiadań, między innymi Roberta E. Howarda, Brama Stokera i Franka Herberta.
Każde z nich to mała perełka, dla której warto kupić czasopismo.

Każde z nich to mała perełka, dla której warto kupić czasopismo.

Trzeci, specjalny numer dwumiesięcznika "Coś na Progu", poświęconego Weird Fiction (fantastyka, groza, kryminał, opowieści niesamowite). Książkowy format, znakomite ilustracje i komiks Chrisa Chalika, a w środku teksty wybitnych klasyków fantastyki i kryminału. Ponad sto stron za 8.90. Czytać, czytać, czytać! Be Weird! http://cosnaprogu.com.pl/

Dodaj cytat z książki Coś na Progu, nr 3 / lipiec-sierpień 2012