Sen Szamana

Thunder Bay
brak wydawnictwa
1990-01-01
1990-01-01
william kent krueger thunder bay sen szamana

Okładka książki USA Noir. Część I Megan Abbott, Lawrence Block, Tim Broderick, Joseph Bruchac, Jerome Charyn, Lee Child, Reed Farrel Coleman Reed Farrel, Michael Connelly, Barbara DeMarco-Barrett, Jeffery Deaver, Elyssa East, Maggie Estep, Jonathan Safran Foer, J. Malcolm Garcia, James W. Hall, Pete Hamill, Terrance Hayes, T. Jefferson Parker, Karen Karbo, Bharti Kirchner, William Kent Krueger, Dennis Lehane, Laura Lippman, Tim McLoughlin, John O'Brien, Joyce Carol Oates, Bayo Ojikutu, George Pelecanos, Pir Rothenberg, S. J. Rozan, Lisa Sandlin, Julie Smith, Asali Solomon, Domenic Stansberry, Susan Straight, Luís Alberto Urrea, Don Winslow
USA Noir. Część I Megan Abbott, Lawre...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Strach na wróble, Francuski Ogrodnik, Strażnica Nieba, Noce w Rodanthe. Michael Connelly, William Kent Krueger, Santa Montefiore, Nicholas Sparks
KSIĄŻKI WYBRAN... Michael Connelly, W...

"Adwokat" Conneliego to opowieść o jednym z najtrudniejszych zawodów świata
Na oceanie pełnym rekinów, krwi i nienawiści trzeba znaleźć sobie miejsce. Kobieta,
która twierdzi, że została pobita i zgwałcona ma w ręku argumenty i dowody.
Pytanie co ma druga strona czyli młody wpływowy biznesmen, który prowadząc towarzyskie życie
pakuje się w kłopoty. Od czego są adwokaci aby niemożliwe stało się możliwe. Przeczytaj.

"Adwokat" Conneliego to opowieść o jednym z najtrudniejszych zawodów świata
która twierdzi, że została pobita i zgwałcona ma w ręku argumenty i dowody.
pakuje się w kłopoty. Od czego są adwokaci...

Nieco ciężko ocenić mi książkę w której zawarte są 4 inne, te wciągające i czytane z zapartym tchem i te, które momentami mnie nudziły.
"W głębi lasu" Harlan Coben - Wciągnęła mnie niesamowicie w świat intryg, rodzinnych tajemnic i kłamstw. Początkowo wydawało mi się, że nie zachwyci mnie niczym szczególnym - ot, historia jakich wiele - jednak wraz z każdą przeczytaną kartką zmieniłam zdanie. Trzymająca w napięciu niemalże do ostatniej kartki, zagmatwana, za nic nie mogłam się domyślić jak może się skończyć. Jednym słowem - świetna, warta przeczytania.
"Żona siodlarza" Earlene Fowler - Momentami mnie przynudzała choć odkryte tajemnice jakie chował przed nią mąż były czasem szokujące. Ruby jest wdową i odnajduje rodzinę swego zmarłego męża, który twierdził, że jej nie posiada. Historia nieco smutna opowiadająca o tym, jak postępowanie jednej osoby może przeważyć na całej rodzinie.
"Adwokat" Michael Connelly - Wciągnęła mnie niesamowicie i trzymała ciągle w napięciu, niemalże miałam ochotę krzyknąć "Mickey, odpuść tą sprawę i uciekaj!". Świetny thriller prawniczy, morderca bez jakichkolwiek skrupułów i jego adwokat, który nagle odkrywa że sprawa, którą się zajmuje wcale nie należy do najprostszych i najbezpieczniejszych.
"Sen szamana" William Kent Krueger - Na początku nieco przynudzała jednak gdzieś po przeczytaniu 1/3 wciągnął mnie świat starego szamana Odżibwejów, jego niezwykła prośba i upór w odszukaniu syna.
Cóż mogę powiedzieć? Całą książkę mimo grubości przeczytałam szybko, zaledwie w parę dni. Warto ją przeczytać, każda z historii jest inna, opowiada o innych przeżyciach ale sprawia, że chcemy czytać więcej i więcej. Polecam. ;)

Z czterech powieści zaproponowanych przez wydawnictwo Reader's Digest skusiłam się jedynie dwie, tj na "Adwokata" oraz powieść "W głębi lasu". Reszta do mnie jakoś nie przemówiła...

"Adwokata" Michaela Connelly'ego dosłownie połknęłam. Rewelacyjny kryminał, do samego końca trzymał w napięciu, niemalże zaczęłam obgryzać paznokcie. Uwielbiam powieści tego autora. Polecam lekturę.
Co do filmu, który powstał na jej postawie, mogę również ze spokojem polecić.

"W głębi lasu" Harlan'a Coben'a przeczytałam równie szybko jak "Adwokata", zresztą głównym bohaterem jest pan prokurator, także pozostajemy w tematyce sądów, sali rozpraw, ławie przysięgłych, oskarżeń i popełnionych zbrodni. Polecam.
#lubimyczytac, #coben, #connelly, #ReadersDigest, #ksiazkiwybrane, #thrillerprawniczy, #wglebilasu, #adwokat

Po raz kolejny wydawnictwo Reader's Digest stanęło na wysokości zadania.
Te opracowane skrócenia książek maja tyleż samo zwolenników co i przeciwników.
Doceniam te opracowania za znakomity dobór pozycji, bardzo różnorodnych tematycznie.
Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Całość znakomita i gorąco polecam :))

Po raz kolejny wydawnictwo Reader's Digest stanęło na wysokości zadania.
Te opracowane skrócenia książek maja tyleż samo zwolenników co i przeciwników.
Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Całość znakomita i gorąco polecam :))

"Adwokat" to thriller prawniczy, który trzymał mnie w napięciu od samego początku, do ostatniej strony. Opisy nie były monotonne, a akcja rozwijała się płynnie i wszystko wyjaśniało się po kolei do samego końca książki, przez co nie było zbędnego przedłużania fabuły i rozciągania wszystkiego w czasie.
Sam początek nie zapowiadał tak zawiłej fabuły. Myślałam, że zetknęłam się z książką, w której występuje tylko i wyłącznie opis rozprawy sądowej i sprawdzanie prawdomówności oskarżonego. Z czasem rozwijania się akcji, zaczęły pojawiać się różnego rodzaju trudności, a główny bohater, Michael Haller – adwokat, dowiedział się wielu rzeczy, które wpłynęły nie tyle na jego relacje zawodowe z klientem, co prywatne życie. W jednej chwili miało się pewność, co do dalszych losów rozprawy i wydarzeń, jednak los i dowody pokazywały z czasem inaczej.
Książka skończyła się dla mnie w bardzo nieoczekiwany sposób. Do końca nie byłam pewna niczego, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że ta książka została po mistrzowsku napisana. Wciągająca i bardzo interesująca. Polecam ją tym, którzy lubią tego typu książki.

Sam początek nie zapowiadał tak zawiłej fabuły. Myślałam, że zetknęłam...

Głównym wątkiem opowieści jest miłość, chociaż nie przypomina ona tej którą znaleźć można w tanich romansach. Piękna, choć trochę naiwna, książka, traktująca o uczuciach które łączą ludzi i paranormalnych więzach.

od tej książki zaczęłam przygode z następnymi książkami Harlan`a Coben`a

od tej książki zaczęłam przygode z następnymi książkami Harlan`a Coben`a

4 ksiazki w jednej, to swietny pomysl. "Adwokat" i "W glebi lasu" spelniaja wszelkie oczekiwania swojego gatunku. Polecam

• Poszukuje
  • Przeczytane 2011
  • Tylko posiadam (nie czytam i nie planuję)

Dodaj cytat z książki Sen Szamana