Finał Dziwnej Wojny

Witold Biegański Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej historia
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
II Wojna Światowa Kampania Francuska Daladier 1940
historia
II Wojna Światowa Kampania Francuska Daladier 1940

Bardzo fajna książka. Zaczyna się sporo przed wojną i porównuje potencjał ekonomiczno-produkcyjny Francji i WBryt, oraz ich doktrynę militarną, z ich niemieckimi odpowiednikami. Wskazuje na znaczne opóźnienia w rozwoju produkcji zasadniczo wszystkich typów broni we Francji czy na braki ekstremalnie defensywnej doktryny francuskiej.
Ciekawostką może być, że w tym czasie...

• Historyczne
  • 2012