Sztuka podróżowania

Zysk i S-ka
2012-07-31
2008-01-01
Podróże Ekspedycje Wyprawy

Kompendium wiedzy podróżniczej. Cześć rzeczy jak np kwestie wizowe już nieaktualna, jednak dalej można wyciągnąć z tego wiele informacji. Książka bardzo szczegółowa poczynając od przetrwania po katastofie lotniczej, przez szczegółowo wypunktowana apteczkę kończąc ns polecanym typie bielizny podróżniczej w tropikach. Super, polecam :)
Wiele razy można było się pośmiać czując jak kompan podróży pana Jacka.

Wiele razy można było się pośmiać czując...

Ciekawy wstęp dotyczący historii turystyki. Wiele z porad wydaje się skierowana do kogoś kto albo nie podróżował, albo jest ambitny i chce to zrobić w sposób perfekcyjny - jak zdaje się autor to robi. Dla mnie był to ciekawy wgląd w to jak profesjonalny podróżnik myśli i organizuje wyjazdy.

Każdy potencjalny podróżnik powinien zapoznać się ze sztuką podróżowania.

Każdy potencjalny podróżnik powinien zapoznać się ze sztuką podróżowania.

Książka fajna ale moim zdaniem dedykowana dla osób które dopiero rozpoczynają przygodę z podróżowaniem, wiele opisywanych elementów jest dosyć oczywistych, chociaż przykłady i anegdoty bardzo interesujące, zdjęcia super ;)

Trochę jak podręcznik akademicki, trochę jak poradnik dla osób, które nie mają pojęcia o tym co może ich czekać za rogiem. To kompendium, instrukcja co należy zrobić krok po kroku jeśli chce się gdzieś wyjechać z podziałem na różne rodzaje turystyki. Do tego anegdotki i rys historyczny podróżowania.

Spojrzenie na podróżowanie z wielu perspektyw. Bardzo ciekawy rys historyczny. Szybko przesłuchałem audiobook i pewnie będę się rozglądał za wersją papierową.

Bardzo dobra książka na temat podróżowania.
Czyta się z zapartym tchem. Dużo trafnych i rzeczowych wskazówek.

Bardzo dobra książka na temat podróżowania.
Czyta się z zapartym tchem. Dużo trafnych i rzeczowych wskazówek.

Pomimo faktu że trącająca "myszką" jeśli chodzi o niektóre zagadnienia, bo pisana w 2007 roku nadal bardzo wartościowa książka!
Szczegółowe kompendium wiedzy na temat podróżowania, turystyki, trekkingu przeplatane historiami własnymi oraz ciekawostkami z różnych części globu. W bardzo przyjazny sposób wprowadza w świat podróży!
Polecam każdemu, choć niektóre fragmenty przyznaję się opuściłem ponieważ nic nowego nie wnosiły z powodów znajomości tematyki.

Polecam każdemu, choć niektóre fragmenty...

2041

Jak ja nie znoszę dzielenia osób lubiących oglądać świat na turystów (gorszy sort) i podróżników (lepszy sort)! Niby Autor też opowiada się przeciw podziałom, ale tylko "niby".
Tak więc wielki pan podróżnik opowiada nam, jak przygotować się do podróży... Chwilę wcześniej skończyłam książkę o Kukuczce. W niej też spotkałam wielkiego pana podróżnika, ale widzianego oczami innych. Wielki pan podróżnik i "survivalowiec" w górach z himalaistami nie przetrwał ;)

Kompendium wiedzy dla osoby, która chcę zacząć swoją przygodę z podróżowaniem. Jak przygotować się do podróży, co zabrać, przydatne strony internetowe a między tym opowiadania autora.

• Podróżnicze
  • Podróże