Sztuka podróżowania

Zysk i S-ka
2012-07-31
2008-01-01
Podróże Ekspedycje Wyprawy

Książka fajna ale moim zdaniem dedykowana dla osób które dopiero rozpoczynają przygodę z podróżowaniem, wiele opisywanych elementów jest dosyć oczywistych, chociaż przykłady i anegdoty bardzo interesujące, zdjęcia super ;)

Trochę jak podręcznik akademicki, trochę jak poradnik dla osób, które nie mają pojęcia o tym co może ich czekać za rogiem. To kompendium, instrukcja co należy zrobić krok po kroku jeśli chce się gdzieś wyjechać z podziałem na różne rodzaje turystyki. Do tego anegdotki i rys historyczny podróżowania.

Spojrzenie na podróżowanie z wielu perspektyw. Bardzo ciekawy rys historyczny. Szybko przesłuchałem audiobook i pewnie będę się rozglądał za wersją papierową.

Bardzo dobra książka na temat podróżowania.
Czyta się z zapartym tchem. Dużo trafnych i rzeczowych wskazówek.

Bardzo dobra książka na temat podróżowania.
Czyta się z zapartym tchem. Dużo trafnych i rzeczowych wskazówek.

Pomimo faktu że trącająca "myszką" jeśli chodzi o niektóre zagadnienia, bo pisana w 2007 roku nadal bardzo wartościowa książka!
Szczegółowe kompendium wiedzy na temat podróżowania, turystyki, trekkingu przeplatane historiami własnymi oraz ciekawostkami z różnych części globu. W bardzo przyjazny sposób wprowadza w świat podróży!
Polecam każdemu, choć niektóre fragmenty przyznaję się opuściłem ponieważ nic nowego nie wnosiły z powodów znajomości tematyki.

Polecam każdemu, choć niektóre fragmenty...

2041

Jak ja nie znoszę dzielenia osób lubiących oglądać świat na turystów (gorszy sort) i podróżników (lepszy sort)! Niby Autor też opowiada się przeciw podziałom, ale tylko "niby".
Tak więc wielki pan podróżnik opowiada nam, jak przygotować się do podróży... Chwilę wcześniej skończyłam książkę o Kukuczce. W niej też spotkałam wielkiego pana podróżnika, ale widzianego oczami innych. Wielki pan podróżnik i "survivalowiec" w górach z himalaistami nie przetrwał ;)

Kompendium wiedzy dla osoby, która chcę zacząć swoją przygodę z podróżowaniem. Jak przygotować się do podróży, co zabrać, przydatne strony internetowe a między tym opowiadania autora.

poradnik i przewodnik dla przyszłych globtroterów.
pomocne wskazówki i rady jak wyjść z domu i PODRÓŻOWAĆ w pełnym znaczeniu tego słowa.

poradnik i przewodnik dla przyszłych globtroterów.

Sztuka podróżowania" to rewelacyjny pomysł dla fanów Jacka Pałkiewicza. Ten nadzwyczajny podróżnik niejednokrotnie inspirował do dalekich wypraw w innych swoich książkach. Tym razem opowiada jak od praktycznej strony zorganizować wyjazd i na co zwrócić uwagę w podróży. Cenne, praktyczne rady są przeplatane anegdotami z wyjazdów oraz wtrętami historycznymi. Autor przybliża nam też kilkanaście sylwetek podróżników, o których mogliśmy nigdy nie słyszeć, a szkoda, bo warto ich znać.

Książka jest w relacji z blogiem palkiewicz.blogspot.com, który jest tworzony w oparciu o informacje zawarte w "Sztuce podróżowania". Mam wrażenie, że treść tej publikacji dryfuje między skrajnościami. Czasem autor wyszczególnia wszystko bardzo dokładnie, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości a innym razem ledwie dotyka jakiegoś tematu i opisuje go powierzchownie nie sygnalizując o ile głębszy jest problem. Przez to książka nie ma raczej określonego odbiorcy i po prostu każdy znajdzie kilka rozdziałów specjalnie dla siebie.

To co jest niezaprzeczalną zaletą tej publikacji to forma: gruby, błyszczący papier, śliczne tłoczenia na marginesach, dziesiątki rewelacyjnych zdjęć. Aż miło jest trzymać tę książkę w ręku.

Moim zdaniem to świetna lektura na deszczowe weekendy, kiedy marzymy o dalekich podróżach. Jeśli nie jesteśmy prawdziwymi podróżnikami to ośmieleni możemy spędzić dzień na planowaniu wyjazdu życia.

książka dla początkujących podróżników;)

książka dla początkujących podróżników;)

Jacek Pałkiewicz Sztuka podróżowania Zobacz więcej