Mourinho. Anatomia zwycięzcy

2012-04-24
2012-04-24
978-83-7510-856-9
Anna Zdziemborska
sport piłka nożna trener mourinho

Okładka książki Shaq bez cenzury Jackie MacMullan, Shaquille O’Neal
Shaq bez cenzury Jackie MacMullan, S...
Okładka książki Sir Alex Ferguson. 25 lat na szczycie David Meek, Tom Tyrrell
Sir Alex Fergu... David Meek, Tom Tyr...
Okładka książki Arsènal. Jak powstawał nowoczesny superklub Alex Fynn, Kevin Whitcher
Arsènal. Jak p... Alex Fynn, Kevin Wh...

Książka napisana przez Patricka Barclaya, która analizuje filozofię i podejście José Mourinho do futbolu oraz zarządzania drużynami. Wnikliwa biografia rzuca światło na życie i karierę Mourinho, ukazując jego podejście do trenowania, strategii i wygrywania, jednocześnie ukazując zarówno jego sukcesy, jak i kontrowersje w piłkarskim środowisku.

Naprawdę super napisana książka . Czytając ją mogłam w końcu zrozumieć pewne zachowania Mourinho , człowieka,który wzbudza wiele emocji w ludziach...tych dobrych i tych złych .

Tak dla fanów Chelsea.
Nie dla fanów Porto, Interu czy Realu.

Tak dla fanów Chelsea.
Nie dla fanów Porto, Interu czy Realu.

Interesująca biografia niebanalnego trenera. Można go nie lubić za pewność siebie, wręcz opryskliwość, ale nie sposób odmówić osiągnięć. Niewielu szkoleniowcom było dane prowadzić czołowe kluby Europy i z każdym osiągnąć przynajmniej tytuł mistrzowski. To naprawdę Special One, aczkolwiek większym szacunkiem darzyłem sir Alexa Fergusona. Paradoksalnie Mourinho największe sukcesy osiągnął z drużyną Porto o zdecydowanie mniejszym potencjale. Może od znakomitych i bogatych teamów wymaga się zdecydowanie więcej ? Przykład Realu Madryt jest tutaj najlepszym przykładem.
Od wydania tej książki minęło już trochę lat, nie będzie więc reaktywacji w Anglii i sukcesów odniesionych w Chelsea oraz w Manchesterze United. Chociaż zdecydowanie częściej sięgam po biografie piłkarzy to przyznam, że ta trenerska opowieść była zdecydowanie lepsza w lekturze. Czyżby efekt zbyt częstego grania w Football Manager i zrozumienie na czym polega rola coacha ? Warto przeczytać.

Lubię piłkę nożną od dziecka. Jednak dzięki książce dowiedziałem się o historii jakiej nie znałem z boisk widzianych w TV. Ciekawa ścieżka kariery, przekazane cechy geniuszu i arogancji. Wszystko po to by osiągać zwycięstwa. Warte przeczytania.

Dla fanów The Special One pozycja obowiązkowa. Jeżeli ktoś go nie lubi, ta książka tego nie zmieni. Facet, którego albo się kocha albo nienawidzi. Książka dobrze wchodzi w jego psychikę - postaci tragicznej, a jednak genialnej.

Kto nie lubi tego trenera niech nawet po nią nie sięga. Więcej o książce będę mógł napisać jak przeczytam kontynuację czyli 2 część "Pogłębiona anatomia zwycięzcy".

Bardzo dobra biografia.

Bardzo dobra biografia.

Jose dostarcza opinii publicznej skrajnych emocji. Autor książki przedstawia go jednak w sposób możliwie obiektywny, dzięki czemu jest to pozycja nie tylko dla fanów gatunku. Po książkę powinni sięgnąć wszyscy, którzy chcą osiągnąć sukces w swojej dziedzinie.

Dobra. Aczkolwiek chciałbym z autoryzacją

Dobra. Aczkolwiek chciałbym z autoryzacją