Niepokonani

Okładka książki Niepokonani
Marek Gaszyński Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM reportaż
424 str. 7 godz. 4 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza RYTM
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
424
Czas czytania
7 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7399-489-8
Tagi:
radio audycje radiowe wywiady Trójka polskie radio
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
684
667

Na półkach:

„NIEPOKONANI – ludzie, którzy się nie poddali, nie zrezygnowali , nie ulegli, nie dali się pokonać”.

Książka Marka Gaszyńskiego zatytułowana „Niepokonani”, to zbiór wywiadów i rozmów przeprowadzonych przez autora na antenie radiowej, lub też prywatnie do potrzeb tej publikacji. Od kiedy, wiele lat temu, miałem przyjemność zapoznać się ze znakomitą książka Pani Teresy Torańskiej „ONI”, wiedziałem tego rodzaju forma stanie się jedną z moich ulubionych. Dzięki umiejętnie zadawanym pytaniom, ich właściwemu doborowi oraz osobistemu, a niekiedy również emocjonalnemu stosunkowi z rozmówcą uzyskać możemy znacznie pełniejsze, bardziej szczere i mniej „ocenzurowane” wypowiedzi.

Jak mówi sam tytuł, bohaterami tej lektury są osoby znane nam często z pierwszych stron gazet i telewizyjnych ekranów. Ludzie, którzy na pewnym etapie swojego życia odnieśli mniej lub bardziej spektakularny sukces: medialny, polityczny, finansowy, społeczny czy artystyczny. Mamy więc w tej publikacji przedstawicieli partii politycznych (Leszek Miller, Henryk Wujec, Aleksander Kwaśniewski), muzyków (Tomasz Stańko, Kazik Staszewski), aktorów ( Marek Kondrat, Beata Tyszkiewicz, Anna Dymna), osoby duchowne ( ks. Adam Boniecki, ks.Tadeusz Isakowicz-Zalewski), sportowców ( Robert Korzeniowski, Sobiesław Zasada) i wiele innych znanych nam osób, z różnych dziedzin życia artystycznego i społecznego naszego kraju.

Opowiadają o swoich dokonaniach, karierach zawodowych, wzlotach i upadkach nieustannie im towarzyszących. Nałogach, popełnianych błędach i decyzjach które zaważyły na całym ich życiu, cenie która płaci się za sławę. O życiu osobistym (w jego różnych aspektach), rodzinie, przyjaciołach, ludziach z różnych względów dla nich ważnych, których spotkali na swojej drodze i którzy odegrali w ich życiu niebagatelną rolę. O stopniowym dojrzewaniu, zmianach zachodzących w ich poglądach, zainteresowaniach, sposobie pojmowania otaczającego ich świata.

To również niezwykle ciekawie ujęty historyczny rys minionego czasu, poprzedniego systemu, tego jak się w nim żyło i funkcjonowało. Transformacji ustrojowej, wraz z tym co ze sobą niosła, oraz nowych już demokratycznych lat w naszym kraju. Bardzo interesująca i niezmiernie ciekawa jest wizja Europy i Polski widziana z perspektywy prezentowanych tu osób, często bardzo różnej i odmiennej od siebie. Prezentują szeroki wachlarz poglądów, ocen i wątpliwości dotyczących miejsca naszego kraju i społeczeństwa w szybko zmieniającej się świecie XXI wieku.

Niektóre pytania powtarzają się celowo, dzięki czemu mamy okazję poznać poglądy poszczególnych osób na konkretne zagadnienie np.: Euro 2012.

Książka Marka Gaszyńskiego to świetna pozycja dla wszystkich, którzy chcieli by poznać bliżej, znane nam jedynie niekiedy z kolorowych tabloidów i telewizyjnych serwisów nietuzinkowe postacie naszego kraju. Przekonać się jaki sposób postrzegają otaczający nasz świat, dawny i dzisiejszy.

To bardzo pouczająca lektura.

„NIEPOKONANI – ludzie, którzy się nie poddali, nie zrezygnowali , nie ulegli, nie dali się pokonać”.

Książka Marka Gaszyńskiego zatytułowana „Niepokonani”, to zbiór wywiadów i rozmów przeprowadzonych przez autora na antenie radiowej, lub też prywatnie do potrzeb tej publikacji. Od kiedy, wiele lat temu, miałem przyjemność zapoznać się ze znakomitą książka Pani Teresy...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Niepokonani


Reklama
zgłoś błąd