Pomiędzy Leonardem Da Vinci a Lucyferem

Rene Chandelle Wydawnictwo: Amber filozofia, etyka
Mas alla del Código Da Vinci ll Entre Da Vinci y Lucifer
Ewa Morycińska-Dzius
Amber
Filozoifia religia historia teorie spiskowe tajemnica religia Watykan Leonardo da Vinci chrześcijaństwo tajne stowarzyszenia sekty Dan Browwn
Mas alla del Código Da Vinci ll Entre Da Vinci y Lucifer
filozofia, etyka
Ewa Morycińska-Dzius

"Kodu..." dotychczas nie czytałem. W omawianej pozycji bezpośrednich nawiązań do "Kodu" praktycznie nie ma.

Książka ciekawa - w 9 rozdziałach opisane początki religii jako zjawiska społecznego, kult w Egipcie, nawiązanie do Marii Magdaleny, Merowingów jako potomków Jezusa, Templariuszy, Różokrzyżowców, Iluminatów i na sam koniec Rennes-le-Chateau.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Nastawiłam się na konkretne wyjaśnienia i odpowiedzi a dostałam dużą ilość ogółu i streszczenie wiedzy z historii religii z przeogromnego okresu...ciekawa lektura aczkolwiek zbyt mało konkretna.

Dyskusje

• Chcę w prezencie