Okładka książki Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli. Zagadnienia teoretyczne, zabawy, pomysły, scenariusze. Od narodzin do wieku szkolnego praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Jedność nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Jedność
2012-01-01
2012-01-01
9788376602028

Bardzo dużo propozycji zabaw. Z wykorzystaniem myszki kartek. Część banalna inne pomysłowe. Warty przejrzenia.

Nie polecam

Nie polecam

"Must have" każdego nauczyciela żłobka i przedszkola!

Jako osoba przygotowująca się do zawodu nauczyciela przedszkolnego dałam się namówić na zakup tej książki ze względu na przykłady ćwiczeń dla najmłodszych dzieci. Jednak podręcznik to coś więcej niż pomysły na zabawy. To streszczenie całej teorii rozwoju dziecka od niemowlęctwa do zerówki. To świetne propozycje scenariuszy dla nauczycieli i adnotacje, na co szczególnie w danym momencie pracy z konkretną grupą wiekową zwracać uwagę. Gotowe rymowanki, przepisy na masę solną i cała praktyczna wiedza, jaką nauczyciel przedszkola powinien mieć pod ręką.

Ćwiczenia zawarte w podręczniku są opisane w sposób jasny, nakreślający efekt do którego ma dążyć dziecko. Ilustracje do zadań są miłe dla oka i mogą być pomocne w zobrazowaniu sobie danego ćwiczenia. Duża motoryka, mała motoryka, ćwiczenia liczenia, ćwiczenia kaligraficzne, ćwiczenia rozwijające komunikację, zagadki logiczne - po prostu wszystko, co powinno być podstawą do wykonania z dziećmi w przedszkolu!

Zachwalam ten podręcznik szczególnie, bo jako młody nauczyciel chciałam ambitnie podejść do swojej grupy i urozmaicać pracę zarówno z dziećmi, jak i z rodzicami (na co też są w podręczniku pomysły). Po przestudiowaniu tego podręcznika jestem nim tak zachwycona, że wykorzystuję niektóre pomysły na własnych dzieciach, co moim zdaniem jest najlepszą możliwą opinią na temat tego podręcznika. Mam nadzieję jeszcze kiedyś wrócić do zawodu, bo dzięki moim dzieciom nabrałam wprawy ;)

"Must have" każdego nauczyciela żłobka i przedszkola!

• Pedagogika
  • Studia