Złoty Spisek

reportaż
Wektory
2010-01-01
2010-01-01

Książka mega otwiera oczy na temat złota jeszcze bardziej i cała historia związana ze złotem.
Jeśli zacząłeś interesować się tematyką złota to koniecznie zacznij od tej książki.

Szczerze szkoda czasu na czytanie tego. Część to domysły, cześć przeinaczenia, część wypowiedzi osób wyrwane z kontekstu. Książką chaotyczna, trzeba z niej mocno wyłuskiwać informacje. Są lepsze pozycje, które łatwiej tłumaczą powstanie systemu opartego na złocie oraz upadkowi tego systemu.

📚🌟 Złoty Spisek: Odkryj fascynujący świat pieniądza! 🌟📚

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jaką rolę odgrywa pieniądz w naszym życiu? Ferdinand Lips w swojej książce "Złoty Spisek" nie tylko rzuca światło na tę kwestię, ale również prowadzi nas przez labirynt historycznych zawiłości oraz analizuje współczesne trendy. To lektura, która pozwoli nam lepiej zrozumieć zagadnienie o zasadniczym znaczeniu.

W tej wyjątkowej książce Ferdinand Lips, doświadczony szwajcarski bankier, dzieli się nie tylko bogatą historią pieniądza, ale także swoimi osobistymi doświadczeniami. Jego długoletnia kariera w bankowości dodaje tej książce siły wyrazu i klarowności, czyniąc ją źródłem wyjątkowej wiedzy. Ale to nie wszystko - autor oddaje także głos innym autorom i bankierom, których idee i wskazówki są niezmiernie cenne.

"Złoty Spisek" nie unika trudnych tematów. Lips stawia pytania dotyczące finansowego systemu i bankowości, nie boi się analizować błędów popełnianych w przeszłości, ani rozważać aktualnych wyzwań finansowych i politycznych. Ceni sobie zarówno osiągnięcia, jak i konstruktywną krytykę osób piastujących kluczowe stanowiska w sferze finansów i polityki.

Elisabeth Currier, prezes Committee for Monetary Research and Education (CMRE),opisuje tę książkę jako "wyjątkowo cenną lekturę", a Lipsa jako człowieka troszczącego się o losy świata i jego pieniężnych mechanizmów.

"Złoty Spisek" to nie tylko fascynująca opowieść o historii pieniądza i jego znaczeniu dla naszej cywilizacji, to także refleksja nad stanem współczesnych finansów i polityki. To książka dla osób, które interesują się tematami związanymi z systemami monetarnymi i pragną poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Jeśli chcesz poznać prawdziwą esencję pieniądza i dowiedzieć się, dlaczego "Złoty Spisek" jest porównywany do III wojny światowej - czytaj tę niezwykłą książkę już dziś! 📖💡

#ZłotySpisek #FerdinandLips #Pieniądz #Finanse #KsiążkaRoku #WiedzaFinansowa #HistoriaPieniądza #MonetarneTrendy #IntrygującaLektura

📚🌟 Złoty Spisek: Odkryj fascynujący świat pieniądza! 🌟📚

Według mnie warto, ta książkę przeczytać autor świetnie opisuje historycznie standard złota jak, i również ważne wydarzenia z nim związane. 😊 I co fajne autor opisuje po pierwsze upadek mocnej Szwajcarii daje ku temu argumenty, i kto maczał, w tym palce. Po drugie opisana jest również kwestia związana z upadkiem marki Niemieckiej i to jak świetnie Francja i Włochy się do tego przyczyniły. Polecam osobom które się interesują tematami związanymi z systemami monetarnymi.

Znakomita pozycja dla wszystkich osób pragnących poznać historię standardu złota i rynków finansowych. Autor rozprawia się z obecnym systemem pieniężnym, który w swoim założeniu jest mocno inflacyjny, co doskonale widzimy zwłaszcza w dzisiejszych czasach.
Książka zawiera mnóstwo odwołań do materiałów historycznych, dzięki czemu możemy zaobserwować jak podejście do złota zmieniało się na przestrzeni lat.
Polecam!

Najdrozsze z tej ksiäzki to sam tytul...i nic wiecej.
Szanowny autorze - FED jest bankiem prywatnym, a nie instytucjä oanstwowä i jakäs rezerwä. Denerwujäce jest moralizowanie autora...ze bankierzy powinni...dziwi sie im ,ze sä niemoralni .....Sam jak wspomina byl bankierem...
Od kiedy banki sä moralne i uczciwe???

Najdrozsze z tej ksiäzki to sam tytul...i nic wiecej.
Od kiedy banki sä moralne i uczciwe???

mimo faktu, że zawiera dużo ciekawych informacji o związkach walut ze złotem, technikach handlu, przechowywania, transferów, mechanizmów BIS i IMF, jest to książka napisane w sposób mało uporządkowany i chaotyczny. zainteresowanym polecam raczej Jamesa Richardsa

Bardzo dobra pozycja poruszająca tematykę znaczenia złota (i srebra) dla prawidłowego funkcjonowania państwa, gospodarki i społeczeństwa na przestrzeni dziejów. Co istotne, praca ta jest dziełem wieloletniego praktyka działającego w sferze finansów międzynarodowych, co przydaje jej walorów poznawczych. Warto zatem po nią sięgnąć, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat realnych mechanizmów rządzących współczesnym światem rynków finansowych w aspekcie monetarnym.

Dość dobrze opisana historia pieniądza fiducjarnego, ukazująca kolejne kroki zanikania pieniądza opartego na złocie zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych.

Książkę "Złoty spisek "kupiłem 8 mies temu;teraz zacząłem czytać .Jest to dzieło szwajcarskiego bankiera i finansisty z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i praktyką .To co najbardziej mnie uderzyło to- oprócz wielu rozsadnych przemyśleń -wielka ilość cytatów różnych ekonomistów na tematy zwiążane ze złotem ,walutami i pieniędzmi.Tak SKRUPULATNE ze widac ze to Germanin pisał;-).Ciekawa książka ,wielce edukująca poddająca krytyce Keynesistów .Jednoczesne uświadomienie sobie ze POLSKA mając ok 108 ton zlota czyli 81 x mniej niż USA i 34 X mniej niż Niemcy uświadamia "bezpieczenstwo finansowe" kraju .Bo większość sytuacji jest odnoszona do "bedącej w złym położeniu USA"

Warto polecic tą książkę każdemu kto szanuje swe oszczędności i zastanawia się nad kupnem metali szlachetnych a także tym którzy chcą przebiec przez historię pieniądza i złota.Napisane dobrze jedynie wspomniane cytaty stanowią powód rozproszenia toku mylenia .

• Ekonomia
  • Inwestowanie