Wall Street a rewolucja bolszewicka

2017-01-01
9788365842008
Mateusz Kotowski
Wall Street rewolucja bolszewicka bolszewicy

Książka bardzo ważna, interesująca i odkrywcza, ale tak drobiazgowa w postaciach i zależnościach, że trudno przez nią przebrnąć. Tak na prawdę warto przeczytać kilka pierwszych i ostatnich rozdziałów by poznać tezę i wnioski, a środek, jako naukowy dowód można sobie darować. Kto się nie pogubi w gąszczu nazwisk i organizacji? Pomimo, że jest to praca quasi naukowa ,to należy i warto po nią sięgnąć by zrozumieć jak jesteśmy okłamywani i manipulowani.

[...]
To, co wydawało się dalekowzroczną i niewątpliwie opłacalną polityką dla syndykatu z Wall Street, stało się koszmarem dla milionów spoza elitarnego kręgu władzy klasy rządzącej.

Edukacja głównego nurtu, albo jej brak, wyrządziła wielu pokoleniom straszliwą krzywdę, zaniedbując informowanie o prawdzie o rewolucji bolszewickiej i nie tylko.
POLECAM !

Dla ciekawskich :
Wart uwagi jest również kanał na yt "Zakazane historie" prowadzony przez dr Leszka Pietrzaka.
Tylko prawda jest ciekawa.
Polecam odwiedzić, posłuchać i obejrzeć 😉👍

[...]

POLECAM !

Dla ciekawskich :...

Zasady, tło i efekty marksistowskich rewolucji są i dzisiaj takie same - tak samo za tęczową komunistyczną rewolucją stoją bankierzy i ich cheć przebudowy świata na swoją modłę.

Po przeczytaniu, trudno nie odnieść się do oceny 1 wraz z komentarzem, że ...spiskowa teoria dziejów nudna i przewidywalna. Jednak zamiast wdawać się tutaj w polemikę proponuję kilka porad dla czytelników, którzy przymierzają się do tej napisanej w latach siedemdziesiątych, wstrząsającej książki, ale pod wpływem ogólnie niskich ocen i takiej opinii wymiękają.
Po pierwsze, proponuję zacząć od tomu trzeciego Hitler i Wall Street, ponieważ zawarta tam treść jest najbardziej konkretna i okraszona księgowymi dowodami źródłowymi (kopie przelewów). Oczywiście istnieje możliwość, że Sutton sfałszował te dowody, ale po co miałby to robić? Poza tym, wtedy pewnie siedziałby w więzieniu.
Po drugie, warto obejrzeń krótki filmik blogera, do którego link jest zamieszczony w pierwszym komentarzu pod książką Hitler i Wall Street, ów bloger przedstawił sporo informacji o autorze, Oszczędzając czas można już przed przystąpieniem do lektury wyrobić sobie wstępną opinię o autorze, która będzie bardzo pomocna (motywacyjnie) podczas przebijania się przez kolejne strony tej ciężkiej i nieatrakcyjnej czytelniczo książki.
Po trzecie (konkretnie na potrzeby tego tomu) i dla osób, które słabo znają zagadnienie rewolucji październikowej, polecam jako tło obejrzeć serial Trocki (dostępny na Netfix),Produkcja serialowa wprawdzie nawet nie nawiązuje do wątków zawartych w książce, ale jest świetnie zrobiona. Zwłaszcza pierwsze odcinki są bardzo ciekawe, można zatem zaaranżować sobie, zapowiadający się deszczowo weekend właśnie w taki sposób serial + książka.

Po pierwsze,...

Książka pokazuje bardzo szczegółowo proces finansowania bolszewików, ich trasy z USA do Europy ( również to jak blokowano zatrzymania przez inne państwa). Autor podaje liczne nazwiska oraz ich rolę w procederze, szkoda tylko że nie ma podsumować i wniosków.

Czyta się średnio, rozdziały są cięte nożem ale nie to jest najważniejsze w książce tylko geneza wojen, komunizmu i wszystkiego co najgorsze w Europie XX wieku.

Sucha jak pieprz,ale i tak samo ostra w faktach i dokumentach.
Wiadome od dawna,ze kapital z Wall Street kreci kazdä wojnä,rewolucjä, ale po ludzku nic nie zrobisz, bo to oni trzymajä swiat.

A na pytanie autora czemu amerykanskie organizacje finansujäce utworzyly röwnoczesnie organizacje antymarxistowskie - proste...taki amerykansk TRUST, lub
V Zarząd Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
Lepiej miec wplyw na wszystko,ludzi sami sie zgloszä, a my ich mozemy kontrolowac...

Ksiäzka dobra...ale niestety...co z tego??

Sucha jak pieprz,ale i tak samo ostra w faktach i dokumentach.

V Zarząd Zrzeszenia Wolność i...

Autor przedstawia bardzo interesujące dowody na poparcie swoich tez, lecz brakuje konkretnych wniosków.

Klasyczna pozycja badacza cenionego nie tylko w świecie spiskologów ;) Jeśli ktoś zaniża ocenę to albo nie zrozumiał pracy, ewentualnie nie posiada podstawowej wiedzy historycznej i przyczynowo-skutkowej albo woli żyć w pięknie poukładanym matriksie.
Bardzo niskie jest klasyfikowanie Suttona jako pozycji z teorii spisku. W założeniu deprecjonujące ale na szczęście coraz więcej osób ma otwarty umysł i rozumie, że dzieje są praktycznie jednym wielkim spiskiem a nie żadną teorią!
Zrozumiałe, że tego typu książki psują humor. Pamiętam jak czytałem Suttona w oryginale sprowadzanym z USA. Pomimo prac różnych autorów (np. ostatnio łebkowo C. Merridale w Leninie w pociągu) temat finansowania rewolucji bolszewickiej, Hitlera czy wspierania Sowietów nadal jest niewygodny i stawia w złym świetle wielu tuzów amerykańskiego świata finansów. Mam nadzieję, że zostaną przetłumaczone kolejne książki Suttona.

teorie spiskowe mają swoich zwolenników. Są jednak budowane według tak przewidywalnie nudnego schematu, że szkoda na nie czasu

• KUPIEC OŚWIECONY
  • Wektory