Śmierć za cukiernią

Joanne Fluke Wydawnictwo: Bellona Cykl: Hannah Swensen (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Chocolate Chip Cookie Murder
Hannah Swensen (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Maria Jaszczurowska
śledztwo zagadka

Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym;
ciepła i urocza jak jej główna bohaterka Hanna, ktora jest właścicielką cukiernio-kawiarni Cisteczkowa Dolina, a po godzinach pomaga swemu szwagrowi, pracującemu w policjii, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Hanna jest panną, nieustannie swataną przez matkę, mieszka z rudym kocurem Mosze. Ma dobre serce. Małym spokojnym...

Lekka.Na jakiś dłuższy weekend.

Takie sobie czytadełko :), trochę naiwne i mało realne.

"Gdyby ktokolwiek usłyszał, jak śpiewa o tym, że "uwielbia swoją dużą, silną kicię", z pewnością zakwalifikowaliby ją do wariatkowa." (s.160)

Hanna Swensen prowadzi cukiernię "Ciasteczkowa Dolina". Pewnego poranka znajduje zwłoki dostawcy mleka za swoim lokalem. Pomaga swojemu szwagrowi, niedawno awansowanemu detektywowi, rozwikłać tajemnicę śmierci dostawcy.
Bohaterka...

Tyle dobrych ciastków :3 Koteł taki Rudy :3 No czegóż chcieć więcej? :D

Schemat powieści Joanne Fluke jest typowy dla większości kryminałów: na początku morderstwo, a następnie przesłuchiwanie świadków, sprawdzanie alibi, badanie kolejnych tropów i eliminowanie kolejnych podejrzanych. Autorce udało się skonstruować przemyślaną, spójną, ciekawą i trzymającą w napięciu intrygę, a zarazem umiejętnie wpleść w nią wątki poboczne. Powieści dodaje...

Polecam gorąco. Singielka, amatorka- detektyw, zbrodnia, małomiasteczkowa społeczność i w tle zapach kawy i pysznych ciasteczek.

Przyjemna książka na chłodne wieczory. Polecam razem z kubkiem gorącej czekolady i obowiązkowo talerzem ciasteczek :).
Kryminał dla kobiet, zawierający dużo przepisów na przeróżne ciasteczka. Zamierzam wypróbować czy się udadzą.

Ależ fajny kobiecy kryminał udało mi się przeczytać :) Będę pełna entuzjazmu, bo myślę, że książka przypadnie do gustu wielu czytelniczkom :)

Po pierwsze, intryga kryminalna. I to całkiem skomplikowana.

Po drugie, przepisy na smakowite łakocie. Główna bohaterka jest właścicielką cukierni, więc produkcja ciasteczek i słodkości toczy się bez względu na popełniane w...

Książek, w których główna bohaterka jest zatwardziałą singielką koło trzydziestki, powstało zapewne setki, jak nie tysiące. Czy kolejna powieść tego typu mogła jeszcze czymkolwiek zaskoczyć? Okazuje się, że tak…tematyką kryminalną. „Śmierć za cukiernią” jest jednak kryminałem innym niż zwykle, bo połączonym z przepisami na pyszne ciasteczka. Czy taka wręcz wybuchowa...

Dyskusje

• 2016
  • 2012
  • Z biblioteki
  • Lekkie
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Kryminał
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Śmierć za cukiernią