Opowiadania o bracie Piotrze. Rozmowa z Goyą

Okładka książki Opowiadania o bracie Piotrze. Rozmowa z Goyą
Ivo Andrić Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie Seria: Ex Libris Biblioteka Jugosłowiańska literatura piękna
literatura piękna
Jan Wierzbicki
Bałkany Jugosławia Serbia literatura serbska

więcej Więcej

Na półkach: , , , , , , ,

Tytułowego brata Piotra poznajemy tuż po jego śmierci poprzez relację młodszego zakonnika franciszkańskiego. Piotr, wprawny zegarmistrz i rusznikarz miał ciekawe i burzliwe życie, pomimo tego, że całą jego dorosłą część spędził w zgromadzeniu zakonnym. Żyć mu przyszło w trudnych czasach i trudnym dla katolików miejscu, jakim była Bośnia pod panowaniem tureckim.

Brat Piotr...

• Nobliści