Ex ponto

Okładka książki Ex ponto
Ivo Andrić Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie Seria: Ex Libris Biblioteka Jugosłowiańska poezja
poezja
Ex Libris Biblioteka Jugosłowiańska
Ex ponto, Nemiri
Wydawnictwo Łódzkie
1985-01-01
1985-01-01
Małgorzata Wierzbicka
Bałkany Jugosławia Serbia literatura serbska

Okładka książki Literatura na Świecie nr 1-2/1994 (270-271) Ivo Andrić, Italo Calvino, Fred D'Aguiar, Raul Grisolia, Ewa Kuryluk, Giorgio Manganelli, Alecia McKenzie, Michael Ondaatje, Pier Paolo Pasolini, Caryl Phillips, Biserka Rajčić, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Namba Roy, Leonardo Sciascia, Stevan Tontić, Derek Walcott
Ocena 0,0
Literatura na ... Ivo Andrić, Italo C...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 8-9/1992 (253-254) Ivo Andrić, John Ashbery, Fernando Aínsa, Harold Brodkey, Miodrag Bulatović, James Campbell, Robert Coover, Aleš Debeljak, Allen Ginsberg, John Hawkes, Horacy, Jerzy Jarniewicz, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Charles Reznikoff, Wacław Sadkowski, Piotr Sommer, Andrzej Sosnowski, Tadeusz Sławek, Tzvetan Todorov, John Updike, Eliot Weinberger, Hugo Williams
Ocena 0,0
Literatura na ... Ivo Andrić, John As...

więcej Więcej

Książka wyjątkowa, poruszająca problemy samotności, poszukiwania siebie i własnego jestestwa, roli historii i polityki w życiu człowieka. Zawsze do niej wracam.

Chyba najlepszą zachętą będzie jeden z wielu pięknych cytatów z tej wczesnej twórczości Andricia: "Hałaśliwa radość to mocny napój, to trucizna, która zaczyna działać dopiero w samotności. Z wyrzutem milczy opuszczony pokój, zjawiają się samotnicze myśli, niczym obrażeni przyjaciele udający, że mnie nie poznają."

• Nobliści
  • Bałkańskie