Howard Schultz Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Punkty Przełomowe poradniki
Onward: How Starbucks Fought for Its Life without Losing Its Soul
poradniki
Mariusz Gądek
Punkty Przełomowe

Sama jestem zaskoczona jak nisko oceniłam tę książkę, ale uważam, że była DOBRA... Po prostu dobra. Od dawna chciałam ją przeczytać i czytałam ją z zapartym tchem, jednak brak chronologii, rzeczy wyrwane z kontekstu, bardzo utrudniały jej zrozumienie.

To historia o człowieku, który naprawdę kocha Starbucks. „Starbucks. Sztuka wyciągania wniosków z porażek, czyli rewolucyjny przepis Schultza na wielki sukces” to historia człowieka, który przeszedł drogę od zwykłego, szeregowego pracownika do osoby stojącej na czele marki. Droga nie była usłana różami, powiedziałabym, że była wręcz bardzo, bardzo wyboista. Jedną z decyzji...

Inspirująca. Warta przeczytania, jeśli ktoś lubi poznawać historie sukcesu firm. CEO Starbucksa, jeden ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie z pewnością ma, o czym opowiadać, bo firmę prowadzi od ponad 30 lat i w tym czasie uczynił z niej globalnego gracza. Jego droga do sukcesu nie była łatwa, ale nigdy nie poddawał się stereotypom i przeciwnościom losu. Schultz...

Książka napisana jest tak przystępnym językiem, że czyta się ją niczym lekką powieść. Jest to pozycja bardzo amerykańska: problemy jakie Starbucks napotkał podczas kryzysu gospodarczego (lata 2007-2009) są przedstawione jako doświadczenie, z którego firma wyszła zwycięsko i stała się jeszcze silniejsza. Zgadzam się z opiniami, że książka jest momentami przesłodzona niemniej...

Trochę z innej beczki (kubka kawy): czytam o Kompanii Węglowej i zestawiam postępowanie Howarda Schultza z tym, co robi Zarząd tej Spółki Skarbu Państwa. Po tym jak już oczy przetrę ze zdumienia, odkrywam że działanie nie jest równe działaniu. Są jednostki, które pomimo bólu jaki muszą zadać i tak go zadają, gdyż wiedzą, że to do czegoś prowadzi. Ciekawe, czy Kompania...

Jest historia, jest budowa marki, ale jakość brak mi tu samokrytyki. Wszystko jest napisane raczej na korzyść autora. Bezpiecznie.
Książkę należy czytać w skupieniu. Nie jest lekka, ale można dowiedzieć się paru ciekawostek. Poza tym, jestem fanką biografii ludzi sukcesu.

Bardzo ciekawe kompendium podstaw podejmowania decyzji. Uważam, że powinna być lekturą na studiach z zarządzania.

Książka jest dobra.
Jeśli szukasz inspiracji oraz wiedzy w jaki sposób zacząć myśleć o jakiejkolwiek zmianie w obliczu kryzysu to na tę pozycję warto poświecić kilka godzin.

Mimo, że jest napisana w powszechnie nielubianym amerykańskim stylu (pozytywnym), to nie jest przesłodzona.
Pokazuje świat firmy oczami właściciela - nie prezesa, na co warto zwrócić uwagę.

Schultz...

Bardzo dobrze przedstawiony problem wdrożenia działań restrukturyzacyjnych w firmie. Momentami trochę przesłodzone, ale dla mnie bardzo interesująca lektura z punktu widzenia wykonywanego zawodu.

Jestem ciekawa czy osoby, które oceniły tę ksiązkę faktycznie ją przeczytały. Na podstawie tak dobrych ocen postanowiłam zakupić ją zakupić. Tak kiepskiej książki już dawno nie czytałam i na pewno następnym razem mocno się zastanowię zanim kupię nowość tylko sugerując się opianiami na portalu.
Wracając jednak do książki, w każdym zdaniu czuć obłudę i fałsz. Zachwalanie...

Dyskusje

• Chcę w prezencie