Słowiańskie dziedzictwo. Rodzima religia i filozofia

Okładka książki Słowiańskie dziedzictwo. Rodzima religia i filozofia Rafał Merski
Okładka książki Słowiańskie dziedzictwo. Rodzima religia i filozofia
Rafał Merski Wydawnictwo: wydano nakładem autora religia
religia
wydano nakładem autora
2010-01-01
2010-01-01
rodzimowierstwo słowianie

Niestety, ale pozycja okropna, ale polecam przeczytać, by wiedzieć jak nie pisać i czego nie umieszczać w zeszycie wulgarnie nazwanym "książka".

Pozycja nieco lepsza, niż ta poświęcona wierze i kultowi. Jest czytelniejsza, nawet brak korekty nie razi w oczy tak mocno, jak w poprzedniej pozycji. Pozycja na ciekawe części dotyczące obrzędów i świat, ale ciągle mam wrażenie traktowania zagadnienia wybiórczo i nieco powierzchownie, szczególnie jak na pozycję mającą promować rodzimowierstwo.

Zainteresowana kulturą słowiańską po lekturze "Nocy Kupały" i "Szeptuchy"Pani Miszczuk sięgnęłam po książki opisujące wierzenia słowiańskie.
Lektura lekka,ciekawa.
Warto poznać korzenie i wierzenia Słowian. choćby i pobierznie.

Lektura lekka,ciekawa.
Warto poznać korzenie i wierzenia Słowian. choćby i pobierznie.

Niestety autor zdecydowanie nie posiada ani talentu do przelewania myśli na papier, ani (najprawdopodobniej) kolegów, którzy by przeczytali jego tekst przed publikacją i zwrócili uwagę na błędy gramatyczne, interpunkcyjne, stylistyczne itp. Niestety książka jest napisana mocno siermiężnie, przez co odbiorca (a przynajmniej w moim przypadku tak było) traci zaufanie w rzetelność autora i prawdziwość przedstawionych informacji. Odniosłem wrażenie, że wiele faktów historycznych oraz wniosków i związków przyczynowo-skutkowych jest dość mocno naciągana, byle tylko wszystko zgadzało się ze światopoglądem autora.
Jednak jeśli ktoś jest laikiem w temacie kultury dawnych Słowian (jak np. ja),to warto przeczytać tą pozycję-dość łatwo i przystępnie przedstawione są podstawowe informacje, ale książka ta jest zdecydowanie punktem wyjściowym do dalszych poszukiwań wiedzy, niż tzw. "wiedzą w pigułce".

• Słowianie
  • Mitologia słowiańska
  • 🌛 Wierzenia, legendy, podania, baśnie
  • 🎓 Popularnonaukowe, naukowe
  • Religia i kultura
  • Psychologia, filozofia, religia, mitologie, magia, ezoteryka
  • 📜 Religia

Dodaj cytat z książki Słowiańskie dziedzictwo. Rodzima religia i filozofia