Kup teraz - 1 oferta w cenie od 41.99 zł do 41.99 zł

2014-01-01
Watra
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-01-01

Słowiańska kultura, rodzima historia, przeszłość naszych przodków, zwyczaje i wierzenia żywe do dziś w nieco zmienionej formie... Świat wciąż skrywający przed nami swe tajemnice, choć powoli dobywane z mroków zapomnienia, oddzielane od zachodnich naleciałości. Jak to zrobić?
"Trzeba pójść i zniżyć się pod strzechę wieśniaka w różnych odległych stronach, trzeba śpieszyć...

Książka dzieli się na trzy części: opowieści, byliny i poematy. Drugiej i trzeciej części nawet nie liznąłem, zupełnie taka forma do mnie nie przemawia, ale nie jest to wada książki, a jedynie moje subiektywne spostrzeżenie.
Co do pierwszej części, są to historie/legendy/opowieści słowiańskie z załączonymi komentarzami autora. I o ile opowieści same w sobie, mimo bardzo...

• Słowianie
  • 2018
  • *Filozofia, mitologia, religia, wierzenia, legendy, podania itp.
  • Historia Sławian
  • Domowa biblioteczka
  • Z autografem
  • 06 Neopogaństwo

Dodaj cytat z książki Opowieści spod strzechy