Klara. Proszę tego nie czytać

Czarna Owieczka
2011-11-09
2011-11-09
dziecięca humor

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 (52) / kwiecień 2022 Marek M. Berezowski, Aleksandra Boćkowska, Sebastian Cichocki, Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Kateryna Kałytko, Marta Klimowicz, Jarosław Kociszewski, Karolina Lewestam, Jakub Małecki, Marian Misiak, Magdalena Moskal, Mateusz Roesler, Zofia Sawicka, Wasyl Stus, Marcin Wicha, Serhij Żadan
Ocena 7,0
Pismo. Magazyn... Marek M. Berezowski...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 6 (51) grudzień 2021 Katarzyna Bielas, Katarzyna Boni, Irena Grudzińska-Gross, Magdalena Grzebałkowska, Jerzy Jarniewicz, Renata Lis, Natalia Malek, Weronika Murek, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Sally Rooney, Marcin Sendecki, Marcin Wicha
Ocena 5,9
Książki. Magaz... Katarzyna Bielas, K...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 12 (48) / grudzień 2021 Joanna Bator, Kate Crawford, Ronan Farrow, Karol Grygoruk, Sławomir Hornik, Robert Jurszo, Jakub Kornhauser, Zuzanna Kowalczyk, Dagny Kurdwanowska, Karolina Lewestam, Ania Morawiec, Mateusz Roesler, Joanna Rudniańska, Jia Tolentino, Marcin Wicha, Marta Zabłocka, Oksana Zabużko
Ocena 6,3
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Kate ...

Bardzo zabawne, chyba dla dorosłych bardziej niż dla dzieci (zresztą, podejrzewając to, przeczytałam po kryjomu przed S.).
Choć to książka sprzed paru dobrych lat, nie straciła nijak na aktualności, wręcz w obecnym kontekście wydaje się aż krzyczeć "nic się u nas nie zmieniło!" (patrz: rozdziały o zapotrzebowaniu na order czy bohaterskiego protoplastę; kramarstwo w Żelazowej Woli, zadania domowe 'na myślenie', itp.)
Ciekawam reakcji Młodego na wynurzenia Klary. Oraz kolejnej części

Jedna z ulubionych polskich książek moich dzieci. Kiedy czytałam im w metrze, pękały ze śmiechu tak, że wszyscy naokoło się śmiali, a jedna pani wzięła tytuł dla wnuków.

Przeczytałam raz jeszcze - po operacji. Nie powinnam - bo nie powinnam się śmiać!!! Cudna.

Pełna humoru "na czasie".

Pełna humoru "na czasie".

Jak skończę tę książkę czytać jest mi mało i jeszcze raz chcę ją czytać.

Jak skończę tę książkę czytać jest mi mało i jeszcze raz chcę ją czytać.

Rewelacyjna książeczka do wspólnego rodzinnego czytania. Śmieszy małych i dużych!

Obłędnie śmieszna książka - nie tylko dla dzieci.

Obłędnie śmieszna książka - nie tylko dla dzieci.

Dodaj cytat z książki Klara. Proszę tego nie czytać