Poezja polska okresu międzywojennego. Antologia

praca zbiorowa Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I poezja
Ossolineum
Michał Głowiński Janusz Sławiński Janusz Stradecki
poezja
Biblioteka Narodowa: Seria I
Michał Głowiński Janusz Sławiński Janusz Stradecki

Korzystam z egzemplarza wydanego w 1987r i przyznam, że chętnie do niego wracam. Kiedy zaczęłam zerkać do tych wierszy nie spodziewałam się, że tak bardzo pomogą mi szerzej spojrzeć na epokę - znacznie szerzej niż jest to prezentowane w szkole. Warto czasem chwycić za tę pracę, wybrać wiersz, przeczytać i chwilę się zastanowić :)

Potężna pozycja. Warta trudu.

Wydanie, które ja posiadam i które czytuję pochodzi z 1987r. Wielokrotnie, przy okazji tomików poezji, czy antologii jak ta, pisałam, że poezję czytuję. Nie ma takiej opcji w serwisie, więc mogę zaznaczyć jako przeczytane ale w takim razie mogę dodać - czytane wielokrotnie bo często wracam do zamieszczonych tu autorów i ich wierszy. Okres międzywojenny jest dość szczególny...

• Poezja
  • Studia