Clemens Maria BrentanoAnna Katarzyna Emmerich Wydawnictwo: Maria Vincit religia
Das bittere Leiden unseres Herrn Jesu Christi. Nach den Betrachtungen der Gottseligen Anna Katharina Emmerich
2005-01-01
2005-01-01
83-85647-06-6
Władysław Ks. Rakowski
Emmerich objawienia wiara Jezus Chrystus Maryja

Jeśli ktoś myśli że Biblia opisywała wszystko "dosłownie" to popełnia duży błąd. Książka ta daje jasny obraz wydarzeń nieopisanych w Biblii (której zadaniem jest przyprowadzenie ludzi do Boga i jego planu zbawienia a nie nauka historii ludzkości w dosłownym znaczeniu). Przytoczę chociażby fakt iż wg A.K Emmerich na Arce znajdowało się ok 100 ludzi a według Biblii 8 - wynika...

Wybitna książka. Obowiązkowa pozycja dla każdego świadomego chrześcijanina.

Piękne uzupełnienie Biblii. Treść zawarta w tej "księdze" wizji ładnie przeplata sie z treścią Biblii i nadto, w sposób szczegółowy, opisuje wydarzenia, a w szczególności miejsca, które są związane z historią zbawienia człowieka. Lektura obowiązkowa, dla świadomych katolików, nieprzewrażliwionych na punkcie równości, tolerancji odnośnie innych religii, czy ras.

Szukam właśnie tej książki, potrzebuję do napisania pracy, dość pilnie niestety; jesli ktoś z czytających posiada tę pozycję i mieszka w warszawie, ardzo proszę o kontakt, uratuje mi to życie :-) barbaruczka@yahoo.fr, pozdrawiam !

Książka, którą nazwałam uzupełnieniem Biblii, ponieważ opisuje te szczegóły, które chcielibyśmy znać, a biblijne opisy je pomijają.
Ciekawe jest też wprowadzenie, w którym poznajemy Katarzynę i charakter jej objawień.
Potem rozumie się dużo więcej...

• Religia
  • Religijne
  • EpuB
  • 📚w poczekalni
  • 📚w domowej biblioteczce
więcej mniej

Anna Katarzyna Emmerich Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza Zobacz więcej