Dziwki w historii: Prostytucja w społeczeństwie zachodnim

Nickie Roberts Wydawnictwo: ALFA, Oficyna Wydawnicza VOLUMEN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Whores in History. Prostutution in Western society
83-86857-75-7
Leszek Engelking
ALFA, Oficyna Wydawnicza VOLUMEN
prostytucja feminizm sex wschód historia
Whores in History. Prostutution in Western society
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-86857-75-7
Leszek Engelking
prostytucja feminizm sex wschód historia

Podtytuł: "Prostytucja w społeczeństwie zachodnim" wraz z tytułem nieźle oddają treść. Książka podzielona została na rozdziały poświęcone poszczególnym epokom (niekoniecznie tożsamym z literackimi lub jakimikolwiek innymi) — od prehistorii do współczesności.

Widać, że Autorka nie jest teoretykiem z nosem w księgach i formalnym wykształceniem historycznym. Jest praktykiem,...

Już w przedmowie Nickie Roberts zastrzega sobie stronnicze podejście do tematu i bycie całym sercem po stronie nie ukazującej skruchy dziwki. I dobrze. Po wiekach mizoginistycznych tekstów, po wiekach zamykania kobiet w domu i pomawiania ich o najgorsze grzechy, a wręcz bycie największym grzechem (jak pisał Klemens z Aleksandrii: „Każda niewiasta powinna zapłonąć ze wstydu...

Dyskusje

• Seksuologia