Pamiętniki z getta warszawskiego : fragmenty i regesty

Michał Grynberg Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN powieść historyczna
Wydawnictwo Naukowe PWN
ludobjstwo getto Żydzi II wojna światowa
powieść historyczna
ludobjstwo getto Żydzi II wojna światowa

Trudno cokolwiek powiedzieć po lekturze tej książki. Mamy w rękach autentyczną relację naocznych świadków, którzy codziennie spoglądali śmierci w oczy. Ludzie ci mimo beznadziejnej sytuacji, bliscy obłędu znajdują w sobie jeszcze trochę siły, aby świadectwo bestialstwa uwiecznić na papierze. Realizm ten sprawia przygnębiające wrażenie. Właśnie dlatego przeczytanie tej...

• Judaica, Holocaust i okolice
  • Historia, historia, historia!
  • Żydzi
  • Sąsiedzi