rozwińzwiń

egzorcyzmy duchy

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Przeczytana w dwa dni. Pomogła mi zrozumieć wiele rzeczy i dlaczego moje życie tak wygląda.

Kupiłam tę książkę w antykwariacie, bo musiałam dobrać coś za kilka zł, żeby mieć wysyłkę gratis.
Skoro kupiłam, to zajrzałam i w sumie dość szybko podeszło mi to wszystko taką źle rozumianą ezoteryką, no bo jak świecka kobieta (i to kobieta!!!) może prowadzić jakiekolwiek "egzorcyzmy"? Starałam się czytać bez uprzedzeń, ale jak nie mieć uprzedzeń do kogoś, kto jest opisany jako "parapsycholożka, uzdrowicielka i egzorcystka"?
Ponieważ w kwestiach duchowych wole zdecydowanie chrześcijański, zwłaszcza katolicki punkt widzenia, bo jest po prostu spójny, więc po iluś stronach dałam sobie spokój z dalszym czytaniem.
Ostatecznie książkę zniszczyłam - podarłam i wrzuciłam do kosza z papierem, bo uważam, że tam jest jej miejsce. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy wczoraj trafiłam na dosyć ciekawe materiały o niejakiej "Wandzie P." (min. Expres Reporterów)!
I to tyle tytułem komentarza na temat czytania toksycznych duchowo książek. A zamiast wierzyć w "duchy" lepiej poczytać książki pisane przez prawdziwych egzorcystów, lub katolickich dziennikarzy, takich jak np. Robert Tekieli. Polecam też wydawnictwo Monumen.

Przeczytałem z ciekawości i nie do końca. Początkowo ciekawa i wciągająca aż zrobiła się nużąca z uwagi na wiele powtórzeń oraz to iż są wątpliwe wpływy relacji człowieka na duchy i na odwrót a jeżeli jest możliwe działanie to tylko przez autorkę i to nie charytatywnie.
Myślę iż to co wiemy i wierzymy o życiu pozagrobowym jest wystarczającą wiedzą, modlitwa i msza św za zmarłych pomocą. Resztę pozostawmy Miłosierdziu Bożemu.

W życiu nie czytałam gorszego gniota. Zmagam się z różnymi symptomami, które autorka przypisuje "opętaniu", stąd moje zainteresowanie tą książką. Jednak pisanie o bogu, ktory nie istnieje (jestem ateistką, ale szanuję wiarę innych) jest dla mnie po prostu nie do przyjęcia. Dowiedzialam się, ze moim grzechem jest spożywanie mięsa w piątek... szkoda słów.

Schize miałam po śmierci bliskiej osoby. Teraz z punktu widzenia głupota ale nie wiem jak się odnieść

Bardzo przynudza, nie drąży tematu jak należy. Jedyne co z niej wyniosłym to truizm iż samobójstwem wyrządzamy sobie i bliskim wielką szkodę.

“Opętani przez duchy” polecam. Pod względem literackim nie znajdziemy tu nic wyjątkowego. Autorka używa prostego języka, który ma tłumaczyć wszystko po kolei, a nie zachwycać. Dla niektórych to plus, dla mnie średnio. Czasami liczne powtórzenia mi przeszkadzały. Jednak przede wszystkim muszę przyznać, że jestem zaintrygowana. Książka pokazuje świat, w którym wszystko ma sens. Daje odpowiedzi na pytania, przez które ludzie porzucają własną wiarę. Tak naprawdę opętania są tam tylko motywem przewodnim. Poza nimi rysuje się duchowy świat, który autorka świetnie nam opisała.

Pytanie tylko, czy w to uwierzymy.

Cała recenzja: https://znakomita.com/2020/08/17/opetani-przez-duchy-34-2020/

Nie mogłam się doczekać, kiedy ta książkę się skończy, a ona jakby celowo ciągnęła się w nieskończoność.... Ogólnie nudna i nie porwała mnie. Może ze dwa fragmenty czytałam z ciekawością.
Pani Wando, przepraszam za tylko pięć gwiazdek....

Pani Wando, przepraszam za tylko pięć gwiazdek....

Dużo opowieści z pamięci, dużo gadania, ale czy to prawda? Niektóre wydarzenia wydały mi się wielce nieprawdopodobne a przynajmniej zbiegi okoliczności jakie naszą autorkę spotkały, mam na myśli np. śmierć jej mamy i rzekomo wielki wypadek, który można było zobaczyć zza okna szpitala o którym oczywiście nikt nie wiedział.

Autorka wspomina, że miała "setki tysięcy" pacjentów. Przecież taka sensacyjna liczba przekracza liczbę dni, jakie człowiek żyje.

Chciałbym w to wierzyć, ale inne książki wywarły na mnie większy wpływ i dały większą pewność, że czytam prawdę.

Autorka wspomina, że miała "setki tysięcy"...

Książkę przeczytałem dość szybko z racji tego, ze temat bardzo mnie interesował. Przeczytałem ja w parę dni i nasuwa mi sie kilka spostrzeżen. Nie wiem czy informacje w niej zawarte sa po prostu wiarygodne. Napewno ta Pani troche juz w swoim fachu pracuje i to należy jej oddać, ale dziwi mnie kilka rzeczy. Wydaje mi sie ze autorka w każdej niemal kwesti dopatruje sie ingerencji ducha zmarłej osoby. I z mojej strony wyglada to tak jak by tylko ona miała racje i wiedziała jak rozwiązać ten problem. Z tego co wiem ta pani bierze pieniądze za swoje uslugi i dodam tylko ze nie sa to male pieniądze.Na internecie znalazlem wiele opinii jedne są pozytywne a inne z kolei mówią o tym ze stan się jeszcze pogorszył. W ksiażce poruszony został problem piekła. Autorka sądzi prywatnie ze go nie ma (strona internetowa) To w takim razie nie ma i szatana..Nie wiem dokładnie jakie ta Pani ma intencje ale cos mi tutaj nie pasuje.Bo co w takim razie z ludzmi, ktorzy zostali opetani przez demona(o demonach w tej ksiazce nie znalazlem nic),
Ksiażke tą przeczytałem z ciekawosci, jestem katolikiem i dowiedzialem sie z niej o rzeczach, które mnie interesowały. Kościól Katolicki bowiem w tej kwestii reprezentuje odmienne stanowisko. Gdzie lezy prawda trudno powiedziec. Wiadomo ze Kosciól tez nie jest nieomylny. Aczkolwiek to nauka Chrystusa jest dla mnie autorytetem.

• Chcę w prezencie
  • Wiedza niepowszechna