Kawa

Elisabeth BangertChristine Mahrle Wydawnictwo: Weltbild kulinaria, przepisy kulinarne
Kaffee
kulinaria, przepisy kulinarne
978-83-60597-31-6
Ewa Rohozińska
kawa kulinaria gotowanie

Zastanawiam się w sumie po co ta książka istnieje? Nie ma w niej informacji, których nie znalazłbym za darmo w internecie, a te które zamieszczono, są w gruncie rzeczy niespecjalnie odkrywcze. Prawdziwych ciekawostek brak. Gdyby to było coś w stylu eseju o kulturotwórczej roli kawy (na wzór "Radości picia" Barbary Holland opisującej eseistycznie alkohol jako czynnik...

Chciałam poczytać o kawie, napoju, który towarzyszy mi o poranku i lubię małe celebracje z nim związane. Chciałam dowiedzieć się kiedy, dlaczego i skąd przypływa do Europy. Gdzie i w jaki sposób się ją uprawia, co wpływa na jej smak, zapach i jakość. Interesowało mnie na czym polega praca przy kawie, itd, itp.

Ta książka nie spełniła moich oczekiwań w tym zakresie, nie...

Pozycja na prawdę na poziomie. Spora dawka wiedzy o szeroko rozumianej kawie. O uprawie krzewów i drzew kawowych na świecie, informacje o właściwościach i składzie kawy oraz przygotowywaniu napoju z ziaren. Duża dawka przepisów na kawy i idealnie pasujących do niej słodkich przekąsek.

• Kawa
  • Kulinaria