Najnowsze artykuły
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant1
- ArtykułyW nazwaniu tkwi siłaArnika0
- ArtykułyLive z Zadie Smith już 30 września — tego nie możesz przegapić. Sprawdź szczegóły!LubimyCzytać1
- ArtykułyCo nowego w wydawniczym świecie? 9 wrześniowych premier na ten tydzieńLubimyCzytać4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Christine Mahrle
2
5,6/10
Pisze książki: kulinaria, przepisy kulinarne
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
5,6/10średnia ocena książek autora
24 przeczytało książki autora
28 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Kawa Elisabeth Bangert
5,6
Chciałam poczytać o kawie, napoju, który towarzyszy mi o poranku i lubię małe celebracje z nim związane. Chciałam dowiedzieć się kiedy, dlaczego i skąd przypływa do Europy. Gdzie i w jaki sposób się ją uprawia, co wpływa na jej smak, zapach i jakość. Interesowało mnie na czym polega praca przy kawie, itd, itp.
Ta książka nie spełniła moich oczekiwań w tym zakresie, nie odpowiedziała na moje pytania, nie zaspokoiła mojego pragnienia informacji. Autorki skupiły się raczej na marketingowych walorach kawy. Informacje o genezie kawy były tylko opisane pobieżnie. W książce czytelnik znajdzie informacje o rodzajach kawy, rozmieszczeniu jej upraw na naszym globie, o właściwościach kawy, ale przede wszystkim co można z kawy przygotować i na jakie sposoby podaje się kawy w poszczególnych krajach.
W książce jest dużo ładnych, apetycznych zdjęć z charakterystycznymi kawami podawanymi w krajach, a nawet w regionach i kawiarniach. Jest też sporo przepisów na desery z kawą.
To ładna książka, może być przydatna dla lubiących przyrządzać sobie kawę na różne sposoby z dodatkami zwłaszcza mlecznymi. Ogólnie przyjemna i elegancka.
Kawa Elisabeth Bangert
5,6
Zastanawiam się w sumie po co ta książka istnieje? Nie ma w niej informacji, których nie znalazłbym za darmo w internecie, a te które zamieszczono, są w gruncie rzeczy niespecjalnie odkrywcze. Prawdziwych ciekawostek brak. Gdyby to było coś w stylu eseju o kulturotwórczej roli kawy (na wzór "Radości picia" Barbary Holland opisującej eseistycznie alkohol jako czynnik integrujący społeczeństwa),ale nie - mamy tu jedynie pobieżną historię tej używki. Zawarte przepisy też są ogólnodostępne. Może przed czasami internetu, ten tytuł miałby jakiś sens i prezentowałby się ciekawie między książkami kucharskimi w kuchni, ale obecnie? Co z tego, że książka jest ładnie wydana i bogato ilustrowana, jak jest pusta niczym wydrylowany z ziarna owoc kawowca?