rozwiń zwiń

Coben, Läckberg, Musso. Zapraszamy na drugą edycję BookTargu

LubimyCzytać LubimyCzytać
04.11.2020

Przed nami siedem wyjątkowych dni jesiennej edycji BookTargu, wielkiego wirtualnego święta książek, organizowanego przez Allegro, Lubimyczytać.pl oraz Legimi. Spotkania autorskie, premiery, promocje oraz dyskusje z najznamienitszymi pisarzami, ludźmi kultury i filmu – to wszystko będzie można znaleźć online w programie wydarzenia, które odbędzie się od 12 do 18 listopada.

Coben, Läckberg, Musso. Zapraszamy na drugą edycję BookTargu

To prawdziwa gratka dla wszystkich czytelników. BookTarg to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale również kopalnia inspiracji do wykorzystania w gorącym przedświątecznym okresie poszukiwań gwiazdkowych prezentów. Sprawdźcie, jakie atrakcje dla was przygotowaliśmy!

Druga edycja BookTargu – 9 bloków tematycznych, 56 spotkań

Druga edycja BookTargu, bezpłatnego i dostępnego dla każdego internauty wydarzenia, to spotkania autorskie i panele dyskusyjne, a także rozmowy ekspertów o obecnej sytuacji branży książki. Wszystkie transmisje będzie można śledzić online: na stronie booktarg.pl oraz Facebooku wydarzenia i serwisu lubimyczytać.pl. Dołączcie do targowych wydarzeń i zaproście na nie znajomych miłośników książek!

Szanowni Czytelnicy, zapraszam wszystkich do udziału w wielkim święcie literatury. W ciągu kilku dni, podczas BookTargu, w wirtualnym świecie spotkacie swoich ulubionych pisarzy, będziecie mogli posłuchać pasjonujących paneli dyskusyjnych i wziąć udział w rozmowach o książkach oraz filmowych ekranizacjach. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie, obojętnie, jakie książki czyta.

- Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl

Liczne spotkania i dyskusje będą odbywały się od 12 do 18 listopada w dziewięciu blokach tematycznych:

 • epickim (literatura piękna, współczesna, pamiętniki, opowiadania),
 • kryminalnym (thrillery, kryminały, sensacje),
 • romantycznym (literatura obyczajowa, erotyczna, romanse),
 • publicystycznym (literatura faktu, reportaże, książki kulinarne),
 • fantastycznym (SF, fantastyka, horrory), dziecięcym i młodzieżowym,
 • filmowym (ekranizacje książka i film),
 • translatorskim,
 • branżowym.

Gwiazdy literatury polskiej i zagranicznej

W programie BookTargu nie zabraknie znanych nazwisk autorów polskich, jak i zagranicznych oraz inspirujących tematów do dyskusji. W spotkaniach będą mogli wziąć udział wirtualnie wszyscy zainteresowani literaturą internauci. I tak na przykład: w bloku kryminalnym Harlan Coben opowie o swojej najnowszej powieści „Chłopiec z lasu". Dowiemy się również, jakie kryminały czytają i czym w pisaniu swoich książek inspirują się Camilla Läckberg, Joanna Jodełka, Joanna Opiat-Bojarska i Małgorzata Rogala. W bloku epickim gośćmi internautów będą Jakub Małecki oraz Guillaume Musso. Podczas części fantastycznej pojawią się Radek Rak czy Rebecca F. Kuang, a w bloku publicystycznym zdobędziemy Everest z Magdaleną Lassotą oraz Miłką Raulin, a także posłuchamy Michała Nogasia, który opowie o swojej najnowszej książce.

Pisarze biorący udział w 2. edycji BookTargu

O pisarzach w procesie tworzenia scenariuszy filmowych porozmawiają Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski oraz Igor Brejdygant (BookTarg filmowy). Nie zabraknie również spotkań dotyczących literatury romantycznej i erotycznej z Anną Ficner-Ogonowską, Marią Paszyńską i Beatą Majewską. W imprezie wezmą też udział znani tłumacze, którzy zdradzą, jakim wyzwaniem jest przekład książek Stephena Kinga. Z kolei do czytania najmłodszym czytelnikom będą przekonywać: nauczyciel roku Przemysław Staroń oraz pisarz Wojciech Mikołuszko. W części branżowej – również dostępnej dla szerokiej publiki – posłuchamy dyskusji o zmianach na rynku książki, narzędziach wykorzystywanych do promowania literatury i przyszłości czytelnictwa.

Rozmowy będą prowadzić m.in. redaktorzy znani z łamów seriwsu lubimyczytać.pl: Ewa Cieślik (kordynatorka redakcji) oraz Bartosz Czartoryski, Remigiusz Koziński, Grzegorz Przepiórka, Marcin Waincetel.

Oto pięć spotkań, które szczególnie polecamy waszej uwadze 

 • W dniu premiery książki „Chłopiec z lasu" zapraszamy na spotkanie z mistrzem zwrotów akcji - Harlanem Cobenem.
  Rozmowę poprowadzi Bartosz Czartoryski.
  W trakcie rozmowy - możliwość zadawania pytań! Spotkanie będzie tłumaczone na język polski przez Taidę Meredith.
  Data: czwartek, 12 listopada 2020 o 18:00.

Harlan Coben na BookTargu

 • Michał Nogaś od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Teraz czas, aby jako autor książki „Z niejednej półki. Wywiady" odpowiedział na nasze pytania.
  Rozmowę poprowadzi Grzegorz Przepiórka (redaktor lubimyczytać.pl).
  Data: sobota, 14 listopada 2020 o 17:00.

 • Czy literatura obyczajowa jest pisana tylko dla kobiet? O tym dla kogo tworzą i skąd czerpią inspirację opowiedzą: Anna Ficner-Ogonowska, Maria Paszyńska i Beata Majewska.
  Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik (koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl).
  W trakcie rozmowy - możliwość zadawania pytań.
  Data: niedziela, 15 listopada 2020 o 16:00.

 • Cóż to będzie za rozmowa! Z Guillaume Musso o jego najnowszej powieści „Sekretne życie pisarzy" porozmawia Magdalena Witkiewicz! Ciekawe, jakie pisarskie sekrety nam zdradzą...
  W trakcie rozmowy - możliwość zadawania pytań. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski przez Ewę Świtlak.
  Data: wtorek, 17 listopada 2020 o 17:00.

 • Odkrywamy przed czytelnikami męską stronę kryminału! O swoich inspiracjach opowiedzą: Piotr Rozmus, Przemysław Piotrowski i Przemysław Żarski.
  Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik.
  W trakcie rozmowy - możliwość zadawania pytań.
  Data: środa, 18 listopada 2020 o 19:00.

Łączą nas książki

BookTarg to efekt wspólnej pracy trzech firm w różny sposób związanych z branżą wydawniczą. Wraz z Allegro i Legimi uważamy, że „łączą nas książki” i to niezależnie od preferowanego gatunku. Przygotowaliśmy drugą edycję wydarzenia, aby pomóc w trudnym czasie promować czytelnictwo i wspomóc sprzedaż książek.

Internetowa formuła targów umożliwi wam obejrzenie nagrań w każdym momencie, gdyż wszystkie zostaną udostępnione do ponownego odtworzenia. Sprawdźcie harmonogramem wydarzeń na stronie wydarzenia booktarg.pl i fanpage'u na portalu Facebook. Liczymy na to, że użytkownicy lubimyczytać.pl znów udowodnią, że o książkach warto rozmawiać niezależnie od okoliczności. Tak jak poprzednio, również i teraz podczas internetowych spotkaniach będziecie mogli zadawać pytania pisarzom i dzielić się komentarzami. Pamiętajcie też, by dodawać książki, które was zainteresowały, na półkę „chcę przeczytać”. Do zobaczenia online!

Impreza odbędzie się pod patronatem Onetu i Radia RMF FM; części filmowej patronuje serwis Filmweb.pl.

Organizatorzy: lubimyczytać.pl, Allegro i Legimi.


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Maciej888 09.11.2020 08:32
Czytelnik

Czy jest wykazany harmonogram spotkań? Kiedy odbędzie się spotkanie z Rebecca Kuang?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Krzysiek Żuchowicz 10.11.2020 17:36
Autor

Oczywiście. Wejdź na ich główną stronę, łatwo znajdziesz wszystkie informacje. . . Na spotkanie z Rebeccą sam się wpisałem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Krzysiek Żuchowicz 07.11.2020 19:47
Autor

Przejrzystość strony i łatwość w dołączeniu do spotkań, zachęca tym bardziej do wzięcia udziału.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Przy_Kominku_ Z_Kawą 07.11.2020 00:38
Czytelniczka

Świetna inicjatywa. Będę w tych dniach z Wami. Już się nie mogę doczekać. Same gwiazdy :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 04.11.2020 12:48
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post