Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 20 września 2024LubimyCzytać202
- Artykuły„Niektórzy chcą postępować właściwie, a inni nie” – rozmowa z autorką powieści „Prawda czy wyzwanie”BarbaraDorosz1
- ArtykułyUwaga, konkurs! Do wygrania książki „Śnieżka musi umrzeć“ Nele NeuhausLubimyCzytać15
- ArtykułyKonkurs: Wygraj bilety na film „Rzeczy niezbędne” z Katarzyną Warnke i Dagmarą DomińczykLubimyCzytać5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Sylvie Naar-King
2
8,0/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,0/10średnia ocena książek autora
17 przeczytało książki autora
116 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Dialog motywujący i terapia poznawczo behawioralna
Sylvie Naar-King, Steven A. Safren
9,3 z 3 ocen
74 czytelników 2 opinie
2020
Wywiad motywujący z młodzieżą i młodymi dorosłymi
Sylvie Naar-King, Mariann Suarez
6,8 z 8 ocen
59 czytelników 1 opinia
2012
Najnowsze opinie o książkach autora
Dialog motywujący i terapia poznawczo behawioralna Sylvie Naar-King
9,3
Jeśli szukacie wartościowej, przepełnionej konkretnymi informacjami, praktycznej i faktycznie pomocnej książki z dziedziny psychologii - to "DIALOG MOTYWUJĄCY I TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA" jest pozycją obowiązkową. Dowiecie się z niej czym jest TPB i dlaczego warto ją łączyć z DM, a przede wszystkim dowiecie się, jak to robić.
Na rynku jest tyle "psychologicznych śmieci", których głównym zadaniem jest wysoka sprzedaż poparta niewartym treści marketingiem, a tutaj mamy złoto. Właściwie jest to podręcznik dla terapeutów i można mieć obawy, że nie wszystko się zrozumie, ale ja tutaj nie widzę większej trudności z przyswojeniem treści. Oczywiście należy się skupić i czytać uważnie, bo to wiedza fachowa, ale w całość, lub niemal w całości do zrozumienia dla każdego... a przynajmniej dla osób, które dużo czytają i interesują się psychologią. Ja może i trochę miałam łatwiej, bo na studiach dostałam mocną podstawę na zajęciach, głównie z naprawdę genialną panią profesor psychiatrii, ale podczas lektury tej książki nie czułam, by ktoś bez takich zajęć, nie mógł po nią sięgnąć.
Dlaczego uważam, że warto, nawet jeśli nie jest się terapeutą, ani psychologiem, czy psychoterapeutą? Ponieważ ta książka uczy dialogu, uczy rozmawiać i słuchać, oraz pomagać. Nie chodzi o to, by bawić się w terapeutę, chodzi raczej o to, by lepiej przyjrzeć się swoim i cudzym potrzebom, myślom, problemom i sposobom na pokonywanie trudności. W środku znajdziecie wiele praktycznych ćwiczeń i przykładów, co sprawia, że możecie się nauczyć odpowiednio reagować na otrzymywane z zewnątrz informacje, ale i na te informacje, które sami kreujemy w swoich umysłach. Jaśniej pisząc - kontrola, panowanie nad sytuacją, zawsze jest pozytywem i dodatnie wpływa na nasze życie. Może z początku przytłoczyć was ta "fachowość", ale nie bójcie się, bo właśnie to w tej pozycji jest najlepsze. Nie ma tu miernych porad sfrustrowanych pisarzy, celebrytów "znających się na depresji", czy nawet psychologów z ciągłą potrzebą pokazywania, że wiedzą o Tobie więcej, niż Ty sam - mam wrażenie, że niektórych zabija arogancja. Lecz tutaj tego nie ma, bo tutaj jest czyta wiedza, treść, mięso. Autorzy stworzyli przejrzysty przewodnik po TPB i jej dobrej relacji z DM. Chcę więcej!
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego jeszcze nigdy mnie nie zawiodło i sprawiło, że całkowicie ufam wyborom, których dokonują. Z niecierpliwością czekam na każdy nowy tytuł, a teraz do genialnych serii : z żurawiem, MUNDUS, #nauka i nowej marki bo.wiem dołączam książki z dziedziny psychologii i ogromnie żałuję, że nie sięgnęłam po nie wcześniej.
pozycja obowiązkowa dla zainteresowanych tematem
wartościowa, mądra, pomocna
seria PSYCHIATRIA i PSYCHOTERAPIA
9/10