Popularne wyszukiwania
Polecamy
Monika Grochalska

2
7,5/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
dr - adiunkt w Katedrze Pedagogiki Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu War mińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest autorką publikacji z pogranicza pedagogiki, socjologii i studiów genderowych. Współzałożycielka Stowarzyszenia Kofe(m)ina zajmującego się podnoszeniem JMBP1II1I świadomości i wrażliwości na problematykę płci - od grudnia 2009 roku pełni w nim funkcję prezeski, a także przewodnicząca Olsztyńskiej Rady ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn. Jej zainteresowania naukowe i badawcze dotyczą społeczno-kulturowych uwarunkowań edukacji, problematyki nierówności społecznych, zwłaszcza ze względu na płeć, jak również tematyki zmian dokonujących się współcześnie w obszarze sprawowania różnych ról społecznych przez kobiety i mężczyzn. Ponadto przedmiotem jej zainteresowań są zagadnienia związane z mobilnością społeczną oraz możliwościami zastosowania jakościowych metod badawczych w eksplorowaniu rzeczywistości społeczno-edukacyjnej.
7,5/10średnia ocena książek autora
2 przeczytało książki autora
11 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2017
Kobiety w związkach intymnych. Studium empiryczno-krytyczne
Monika Grochalska
6,0 z 1 ocen
8 czytelników 1 opinia
2017
Najnowsze opinie o książkach autora
Kobiety w związkach intymnych. Studium empiryczno-krytyczne Monika Grochalska 
6,0

"Kobiety w związkach intymnych" to doskonały materiał do dalszych badań nad związkami intymnymi osadzonymi na gruncie polskim. Autorka badań weryfikuje role narzucane przez społeczeństwo każdej płci od najmłodszych lat. Wskazuje na dysonans potrzeb i oczekiwań, które są tworzone w umysłach młodych ludzi, tak różne w zależności od płci oraz konsekwencje ich w późniejszym budowaniu relacji intymnych. Monika Grochalska demaskuje opresje, którym poddawane są polskie kobiety. Jak sama na końcu książki zaznacza, przeprowadzone badania są wstępnej do bardziej szczegółowej analizy. Wskazuje również kierunki, w których powinny podążyć dalsze badania.
Jako kobieta, dzięki tej książce, uświadomiłam sobie jak wiele zadań i odpowiedzialności przekierowuje się na barki "płci słabszej" w związku. "Niesprawiedliwość" ta jest Nam wpajana od najmłodszych lat. Przygotowuje się Nas do określonych ról w związkach, które często prowadzą do przeciążenia fizycznego i psychicznego kobiety.
Jestem ciekawa dalszych badań autorki w tym kierunku.