Kobiety w związkach intymnych. Studium empiryczno-krytyczne

Okładka książki Kobiety w związkach intymnych. Studium empiryczno-krytyczne Monika Grochalska
Okładka książki Kobiety w związkach intymnych. Studium empiryczno-krytyczne
Monika Grochalska Wydawnictwo: Difin nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Difin
2017-01-01
2017-01-01
kobieta psychologia

"Kobiety w związkach intymnych" to doskonały materiał do dalszych badań nad związkami intymnymi osadzonymi na gruncie polskim. Autorka badań weryfikuje role narzucane przez społeczeństwo każdej płci od najmłodszych lat. Wskazuje na dysonans potrzeb i oczekiwań, które są tworzone w umysłach młodych ludzi, tak różne w zależności od płci oraz konsekwencje ich w późniejszym budowaniu relacji intymnych. Monika Grochalska demaskuje opresje, którym poddawane są polskie kobiety. Jak sama na końcu książki zaznacza, przeprowadzone badania są wstępnej do bardziej szczegółowej analizy. Wskazuje również kierunki, w których powinny podążyć dalsze badania.

Jako kobieta, dzięki tej książce, uświadomiłam sobie jak wiele zadań i odpowiedzialności przekierowuje się na barki "płci słabszej" w związku. "Niesprawiedliwość" ta jest Nam wpajana od najmłodszych lat. Przygotowuje się Nas do określonych ról w związkach, które często prowadzą do przeciążenia fizycznego i psychicznego kobiety.

Jestem ciekawa dalszych badań autorki w tym kierunku.

• Love
  • Kupić
  • Biblioteka wypożyczalnia M
  • Rok 2020
  • Terapia
  • Psychologia, socjologia, rozwój osobisty
  • @ Psychologia
  • Kobiecość

Dodaj cytat z książki Kobiety w związkach intymnych. Studium empiryczno-krytyczne