Najnowsze artykuły
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant4
- ArtykułyW nazwaniu tkwi siłaArnika0
- ArtykułyLive z Zadie Smith już 30 września — tego nie możesz przegapić. Sprawdź szczegóły!LubimyCzytać1
- ArtykułyCo nowego w wydawniczym świecie? 9 wrześniowych premier na ten tydzieńLubimyCzytać6
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jana Wain
1
7,1/10
Pisze książki: reportaż
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,1/10średnia ocena książek autora
96 przeczytało książki autora
98 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Bez litości Miriam Ali
7,1
'Sprzedane' podobały mi się do tego stopnia, że postanowiłam przeczytać kolejną książkę tym razem opisaną z punktu widzenia ich matki. Bez zbędnych epitetów - jest to czytelniczy chłam.
Wyjątkowo ciężko czyta się o ludzkiej głupocie i naiwności - tutaj mamy jej pełno. Występuje też wiele nieścisłości jeśli porównać z tym tworem 'Sprzedane'. Chętnie uzasadniłabym te tezę, ale nie chce zdradzać fabuły gdyby jednak znalazł się ktoś kto chciałby sam się przekonać o prawdziwości moich słów. Nie wiem w jakich celach powstała ta książka jeśli nie zarobkowych. Na te kilkadziesiąt stron tylko kilka wstawek zostało poświęconych uprowadzonym dziewczętom. Reszta to autobiografia ich matki. W pełni zasłużona ocena 1.
Bez litości Miriam Ali
7,1
Wielu czytelników zetknęło się z książką "Sprzedane"
( http://lubimyczytac.pl/ksiazka/52676/sprzedane ) przedstawiającą losy dwóch angielskich dziewczynek sprzedanych i przymusowo wydanych za mąż przez swojego ojca.
Książka "Bez litości" jest uzupełnieniem "Sprzedanych". Nie nazwałabym jej drugą częścią. Jest historią matki, której mąż Jemeńczyk uprowadził czworo dzieci do swego ojczystego kraju. Matki, która przeżyła załamanie nerwowe, która przez wiele lat starała się, żeby jej dzieci wróciły do Anglii. W tym celu udaje się do Jemenu, spotyka swoje córki. Na ile może - pomaga uwięzionym dziewczętom.
Akcja książki zaczyna się dużo wcześniej, jeszcze przed wylotem Zany i Nadii do Jemenu.
Opisuje także losy Zany po powrocie do Anglii i starania się o pozwolenie na powrót do ojczystego kraju Nadii. W tym celu Zana w asyście dziennikarzy powraca do Jemenu i o mały włos nie kończy to się tragicznie.
Opisana jest także historia dzieci, które zostały wysłane do Jemenu w wieku kilku lat. Wbrew pozorom życie jemeńskich chłopców też nie zawsze jest różowe (chociaż mają łatwiej, niż dziewczynki). Synowi Miriam dziadek zakazuje żenić się, i niestety, mimo, że jest dorosłym mężczyzną nie może złamać zakazu dziadka.
Według mnie książki można czytać w dowolnej kolejności. Przeczytanie jednej książki powinno zachęcić do sięgnięcia po drugą.