Od 1933 roku mieszkała z rodzicami w Piasecznie, a od 1950 roku osiedliła się wraz z mężem w Zalesiu Dolnym. Orłowska pisała wiersze i teksty piosenek o tematyce harcerskiej, patriotycznej, religijnej. Wygrała w sześciu konkursach organizowanych przez „Filipinkę”, „Sztandar Młodych”, Polskie Radio i Komendę Mazowiecką ZHP. Współpracowała z Kołem Młodych Talentów przy SDK (Stołeczny Dom Kultury).
Nawiązała współpracę literacką z pismem „Przyroda Polska”, gdzie ukazywały się jej wiersze. Pisała także opowiadania do czasopism: „Płomyk”, „Płomyczek” oraz „Kobieta i Życie”.
Jest autorką pięciu powieści dla młodzieży: Zielona jarzębina (1970),Ballada dla Anny Marii (1974),Monika i Mariusz (1975),Sukcesy i porażki Anny Marii (1976),Nie śpij, bo cię okradną (1982).
Pracowała przez trzydzieści lat w Bibliotece w Piasecznie, przez dwadzieścia lat była kierownikiem filii w Zalesiu Dolnym. Filia obecnie nosi jej imię. Pani Danuta zdobyła duży autorytet wśród czytelników. Dbała o dobór księgozbioru, organizowała spotkania autorskie, wystawy malarstwa i gobelinów, konkursy dla dzieci i młodzieży, prowadziła Koło Dyskusyjne.
"Będąc młodą nastolatką" tzn. wieki temu, przeczytałam Balladę dla Anny Marii i drugą część "Sukcesy i porażki Anny Marii". Natknęłam się ostatnio na te książki, wydane w latach 70-tych, i zrobiło się sentymentalnie. O ile w nastoletnich latach nie przepadałam za popularnymi w tamtych czasach autorkami, jak Ślesicka czy Nowacka, polubiłam obie nowele Orłowskiej. Szczególnie Balladę, nie tylko ze względu na imię bohaterki, ale też styl pisania, opisane problemy i przygody ówczesnej dziewczyny. Widzę, że współcześnie też podoba się, to najlepsza rekomendacja.