Najnowsze artykuły
- ArtykułyNie uwierzysz, kto to napisał. Nietypowe książki znanych pisarzyBartek Czartoryski8
- ArtykułyLicho nadal nie śpi, czyli książki z motywami słowiańskimiSonia Miniewicz42
- ArtykułyAkcja recenzencka! Wygraj egzemplarz książki „Dziewczyna o mocnym głosie“LubimyCzytać1
- ArtykułyCzytamy w weekend. 6 września 2024LubimyCzytać341
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Julia Wizowska
Źródło: Archiwum prywatne autorki
3
7,2/10
Pisze książki: reportaż
Julia Wizowska (ur. 1988) – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2008 roku związana z mediami: współprowadziła audycję radiową, publikowała reportaże i fotoreportaże w prasie drukowanej i internetowej. Za tekst o zatrudnianiu osadzonych została nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej. Współautorka książek reportażowych: “Długiego tańca za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce” (Wydawnictwo Czarne, 2019) oraz “Po północy w Doniecku (Wydawnictwo Agora, 2016 rok). Ta druga publikacja została nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak, a po przetłumaczeniu w 2024 roku na język niemiecki, trafiła do rąk czytelnika na Zachodzie ("Mitternacht in Donezk", Wydawnictwo Secession). Autorka wydawanych samodzielnie: książki "Nie śmieci" oraz cyklu e-booków "Zielska". Poza pisaniem książek prowadzi warsztaty rękodzieła, ziołowe szkolenia i kanał na YouTube.https://juliawizowska.com.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
471 przeczytało książki autora
541 chce przeczytać książki autora
3fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Długi taniec za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce
Grzegorz Szymanik, Julia Wizowska
6,5 z 216 ocen
620 czytelników 28 opinii
2019
Najnowsze opinie o książkach autora
Nie śmieci Julia Wizowska
7,8
Odkrywcze. Świadomość tego co dzieje się dalej z zawartością naszego kosza na śmieci spowoduje, mam nadzieję, że zastanowimy się już na etapie zakupów co tam trafi a najlepiej czy ten zakup nie trafi tam za szybko. Czy zapakowane w plastik, w papier a może w szklanym opakowaniu? Potrzebna książka, dlaczego nie obowiązkowy podręcznik już w szkole podstawowej?
Nie śmieci Julia Wizowska
7,8
Nie jest to książka, którą się czyta i odkłada na półkę. Z tej książki można wyciągnąć wiele pożytecznych informacji, powinno się zaznaczyć odpowiednie strony. Przerażające jest jak bardzo zanieczyszczamy świat natury, ilość odpadów jest zatrważająca. Ile niepotrzebnych zakupów człowiek robi, ile nieświadomych błędów. Trzeba sobie zrobić rachunek sumienia i szczerze wziąć się za naprawę. Wszystko zaczyna się od podstaw, od takiego szaraczka, podstawowego użytkownika. Oczywiście, nie będzie to łatwe.