Najnowsze artykuły
Artykuły
Dobrze naoliwiona maszyna nigdy nie ma skrupułówInegrette0Artykuły
Dominochybarecenzent0Artykuły
Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Alex Neptun. Łowca piratów“!LubimyCzytać2Artykuły
Koniec z obchodzeniem zakazu handlu „na wypożyczalnię książek”? Ważny wyrok Sądu NajwyższegoKonrad Wrzesiński4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Julia Wizowska

3
7,2/10
Pisze książki: reportaż
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
425 przeczytało książki autora
507 chce przeczytać książki autora
3fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2019
Długi taniec za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce
Grzegorz Szymanik, Julia Wizowska
6,5 z 198 ocen
554 czytelników 27 opinii
2019
Najnowsze opinie o książkach autora
Nie śmieci Julia Wizowska 
7,8

Bardzo ciekawy temat, ale książka niestety mocno przeciętna i chaotyczna. Niby całość jest podzielona na rozdziały o poszczególnych rodzajach odpadów, ale w każdym rozdziale wszystko jest wymieszane tak jak w przeciętnym koszu na śmieci.
Autorka narzeka i narzeka, na wszystkich, na konsumentów, przedsiębiorców, przepisy , gminy i nawet na WIOŚ; ale oprócz narzekania i wizji , dość kiczowatej, wspaniałej przyszłości bez odpadów, nie ma w tej książce prawie żadnych konkretów, które pomogłyby tu i teraz, w obecnej rzeczywistości podjąć, zainteresowanemu tematem czytelnikowi, sensowne działania .
Zamiast, bezproduktywnie, narzekać na gminy, Wioś, czy przepisy, można było napisać kto co robi, jakie są te przepisy, i jak można by z nich korzystać jako konsument, czy osoba która napotyka śmieci, tam gdzie ich nie powinno być.
Taka książka mogłaby wskazywać działania, które można podjąć, nawet na małą, lokalną skalę, przepisy, z których można skorzystać, powody zmian w przepisach, zachęcić do działania.
A pokazuje jedynie ogólną niemoc, co wcale nie jest prawdziwym obrazem.
Może zamiast narzekać globalnie, co zupełnie nic nie daje, warto raczej zachęcać czytelników do skupienia się na tym na czym można się skupić? czyli na swoich codziennych wyborach. I zachęcić do działania/ już można wybierać miedzy sprzedawcami i da się wybrac tych, którzy myślą nad tym w co pakują i z czego produkują.
I na współpracy z różnymi organami, zamiast na ich globalnej krytyce,.
I oczywiście na znajomości prawa. Przydałby się chociaż fragmenty ustawy o odpadach, lub chociaż link, pod którym jest jej aktualna wersja.. I chociaż ze dwie strony o podstawowych przepisach, nie tylko ustawach i rozporządzeniach, na podstawie których to wszystko działa/ a czytając książkę ma się wrażenie, że sama autorka tych przepisów nigdy nie przeczytała.
Nie śmieci Julia Wizowska 
7,8

Bardzo fajny reportaż na temat czegoś, o czym raczej nie myślimy, mimo że mamy z tym styczność każdego dnia, czyli o śmieciach! Autorka zwiedziła wiele instalacji przetwarzania odpadów, przeprowadzała wywiady, próbując dowiedzieć się, skąd biorą się problemy z zagospodarowaniem śmieci, dlaczego nie można już oddawać makulatury ani puszek. Naprawdę warto przeczytać.