rozwiń zwiń

Neil Gaiman zrobi serial na podstawie książki Pratchetta

LubimyCzytać LubimyCzytać
18.04.2016

Dobry omen - wspólna książka Neila Gaimana i zmarłego w zeszłym roku Terry'ego Pratchetta doczeka się ekranizacji. Na jej postawie ma powstać sześcioodcinkowy serial - obsada i data premiery nie są jeszcze znane.

Neil Gaiman zrobi serial na podstawie książki Pratchetta

W miniony czwartek odbył się w Teatrze Barbican w Londynie wieczór pamięci Terry'ego Pratchetta. W jego trakcie ujawniono, że Rob Wilkins napisze biografię autora Świata Dysku, zostanie wydana powieść graficzna autorstwa Pratchetta oraz encyklopedia Świata Dysku. Podano również, że powstanie serial na podstawie książki „Dobry omen”, do którego scenariusz pisze Neil Gaiman - współautor powieści.

Autor „Amerykańskich bogów" początkowo twierdził, że nie będzie już pracował przy „Dobrym omenie”, bo taką mieli umowę z Terrym Pratchettem. Wszystko, co związane z tym projektem miało być robione przez nich wspólnie. Jednakże tuż przed śmiercią autor Świata Dysku napisał do Gaimana list, w którym dał mu swoje błogosławieństwo i sugerował, że nikt inny nie będzie w stanie tego projektu kontynuować - tylko Gaiman.

We wpisie na swoim blogu Gaiman przyznaje, że pracuje nad scenariuszem od ponad roku i że zbliża się do końca, Pisze, że wielkokrotnie łapał się na tym, że chciał dzwonić do Pratchetta i przeczytać mu co śmieszniejsze fragmenty lub prosić go o pomoc, gdy tracił koncept podczas pisania. 

Podczas tego wieczoru Gaiman otrzymał w spadku po przyjacielu słynny czarny kapelusz, w którym często pojawiał się Pratchett - nie potrafił go jednak od razu nałożyć na głowę - zrobił to dopiero po kilku godzinach. 

Córka Pratchetta - Rhianna - pracuje również nad adaptacją książki Wolni Ciut Ludzie, a scenarzysta Shreka - Terry Rossio wziął na warsztat powieść Mort, czwarty tom słynnego cyklu.


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LoboBathory 19.04.2016 13:53
Czytelniczka

Słuchowisko BBC "Dobrego Omenu" było świetne, czekam na ekranizację :D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
BlueSugar 18.04.2016 19:37
Czytelniczka

Powiem szczerze, że nie boję się o ekranizację tej książki. "Dobry omen" to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam w życiu, do tego autorstwa moich dwóch ulubionych pisarzy. Rozumiem decyzję Gaimana, by nie przenosić tego na ekran bez Pratchetta (bo to jednak nie będzie to samo, ponieważ książka ma styl bardziej pratchettowski niż gaimanowski), jednak cieszy mnie to,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
violino 18.04.2016 18:22
Czytelniczka

Wolałabym, żeby jednak nie przenosili Pratchetta na ekran. Uwielbiam jego styl, jego pomysły, także wspólny projekt z Gaimanem, ale będę miała duży dylemat: oglądać czy nie oglądać? Jeśli zachwyca mnie książka, film psuje dużą część tej radości - choćby i sam w sobie był świetny.

Więc nie chcąc zepsuć sobie moich wizji, jednocześnie będę umierać z ciekawości, jak to...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mikkjal 18.04.2016 18:19
Czytelnik

Rhianna, nie Rihanna D:

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 18.04.2016 16:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post