Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać
18.01.2021

Kryminały czy gorąca powieść z serca Hiszpanii? A może mrożąca krew w żyłach historia zdobywania najwyższych szczytów świata? To lektura szczególnie aktualna właśnie teraz, gdy Szerpowie weszli na K2, ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. Poznajcie premiery tego tygodnia pod patronatem lubimyczytać.pl.

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Przepowiednia” Christoffer Carlsson, tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nowotny (wyd. Czarna Owca)

Pewnej listopadowej nocy w niewielkiej osadzie Marbäck zostaje zamordowana młoda kobieta. Mimo że w sprawie jest wiele niewiadomych, a podejrzany, Edvard Christensson, wszystkiemu zaprzecza, szybko zostaje osądzony i skazany. Wszystko jest znów w porządku.

Ale stare grzechy rzucają długie cienie. Zbrodnia odcisnęła piętno także na życiu innych, zwłaszcza siostrzeńca Edvarda, małego Isaka. Chłopiec dorasta w przekonaniu, że ciąży na nim klątwa, i że pewnego dnia jak jego wuj dopuści się czegoś strasznego…

Reklama

Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy w lesie? Czy prawda wyjdzie na jaw, zanim tragedia naznaczy mieszkańców wioski już na zawsze?

„Przepowiednia” to smutna, piękna i osobista opowieść o życiu, a jednocześnie trzymająca w napięciu lektura. Perfekcyjnie nakreślona psychologiczna historia skutków zbrodni dla życia małej społeczności.

„Valeria w lustrze” Elisabet Benavent, tłumaczenie: Iwona Michałowska-Gabrych (wyd. Wydawnictwo Kobiece)

Uzależniająca, przezabawna, sugestywna i zmysłowa Hiszpanka wraca, by zawładnąć twoją głową, rozśmieszyć cię, pozwolić opłakać swoje bolączki oraz pomóc uwierzyć w miłość!

Valeria jest w emocjonalnym kołowrotku. Właśnie opublikowała swoją powieść i boi się krytyki. Rozwodzi się z Adrianem i nie jest to łatwe. Jednocześnie nie wie, czy chce wejść w związek z Victorem.

I podczas gdy Valeria boi się, płacze, cieszy się, marzy i krzyczy, pędząc na życiowym rollercoasterze, jej przyjaciółki również nie mogą narzekać na nudę. Lola nie wie, co zrobić z Sergiem i czuje się samotna. Carmen walczy o zrozumienie Borjy, jej chłopaka i starego kolegi z pracy. Z kolei Nerea budzi się każdego ranka z mdłościami...

„8000 zimą. Walka o najwyższe szczyty świata w najokrutniejszej porze roku” Bernadette McDonald (wyd. Agora)

„8000 zimą” to opowieść o „sztuce cierpienia”, która pchnęła polskich lodowych wojowników w najwyższe góry świata zimą i rozpętała światowy wyścig o pierwsze zimowe wejścia na 14 ośmiotysięczników. Ta gra na arenie międzynarodowej toczy się do dziś, a jej zwieńczeniem będzie zdobycie ostatniego, najtrudniejszego szczytu - K2.

Autorka znakomitych książek wysokogórskich non fiction („Kurtyka. Sztuka wolności”, „Alpejscy wojownicy”, „Ucieczka na szczyt”) znów kieruje wzrok na najwyższe szczyty Ziemi. Tym razem opisuje najtrudniejsze zimowe wyprawy na ośmiotysięczniki. Bernadette McDonald relacjonuje nie tylko pierwsze wejścia, w ogromnej większości będące dziełem polskich ekip, ale także wyprawy nieudane, tragiczne lub po prostu takie, które musiały się wycofać.

„Osadzony” Kinga Wójcik (wyd. Prószyński i S-ka)

Trzynaście lat temu mieszkańcy Łodzi żyli w strachu. Mężowie drżeli o życie swoich żon, rodzice zamykali w domach córki. Nieuchwytny, przebiegły i bezwzględny morderca, któremu media nadały pseudonim Trzynaście, długo igrał z policją, w końcu jednak popełnił błąd… Łodzianie odetchnęli z ulgą. Przeszłość jednak nie pozwala o sobie zapomnieć. Dochodzi do kolejnego morderstwa, które do złudzenia przypomina zbrodnie Trzynastki. Czy w mieście grasuje naśladowca? Jaki związek z Trzynastką ma kobieta, którą przed trzynastoma laty uznano za zaginioną? A może za sznurki pociąga człowiek od lat zamknięty w więzieniu, który teraz niespodziewanie poprosił o spotkanie z komisarz Rudnicką?

Kolejne śledztwo łódzkich śledczych zaprowadzi ich do skrywanych przez lata tajemnic. Komisarz Rudnicka i sierżant Wolski zrobią wszystko, by odkryć prawdę. Za wszelką cenę.

[kk]

Reklama

komentarze [6]

Sortuj:
1992
390
18.01.2021 15:34

Najbardziej zachęciła mnie "Przepowiednia".


625
31
18.01.2021 15:20

'Przepowiednia " i " Osadzony " zapowiadają się niezwykle interesująco...


301
51
18.01.2021 14:50

"8000 zimą...."może być ciekawą lekturą. Czytałam już książkę o Kurtyce tejże autorki i wywarła na mnie dobre wrażenie. Poza tym ciągle mam korbę na tematy himalajskie :)


4163
3923
18.01.2021 14:26

Osadzony.


1804
229
18.01.2021 11:39

Zainteresowała mnie "Przepowiednia".


2946
4
15.01.2021 14:07

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd