Inulec 
inulec-reads.pl
31 lat, kobieta, status: bibliotekarka, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Lekarstwo na żal
  Lekarstwo na żal
  Autor:
  Kontynuacja losów bohaterów powieści Mediatorka. Drugi tom powieści przyniesie między innymi odpowiedzi na pytania, dlaczego relacja Marty Kołodziej z matką jest taka trudna, czy były mąż nadal uprzy...
  czytelników: 120 | opinie: 11 | ocena: 7,96 (28 głosów)
 • Lilka
  Lilka
  Autor:
  Marianna tarła ziemniaki na placki, gdy mąż jej powiedział, że odchodzi. Po trzydziestu latach drętwego małżeństwa mają prawo być sobą zmęczeni. Odchodzi... Bez żalu i pretensji. A na dodatek z pytani...
  czytelników: 2359 | opinie: 215 | ocena: 6,89 (1198 głosów) | inne wydania: 4

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 00:09:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Rodzinne roszady (tom 1)
 
2018-12-26 14:44:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron "Ostrożnie z miłością" zaczęłam zastanawiać się co takiego podkusiło mnie, by sięgnąć po tę książkę. Nie jest dobrym znakiem jeśli główni bohaterzy irytują Cię już od samego początku. Pozbawiony manier, zuchwały i pewny siebie on, przekonany o swojej pozycji i mający innych za nic. I wytworna ona w swoich butach z czerwoną podeszwą i irytującym,... Po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron "Ostrożnie z miłością" zaczęłam zastanawiać się co takiego podkusiło mnie, by sięgnąć po tę książkę. Nie jest dobrym znakiem jeśli główni bohaterzy irytują Cię już od samego początku. Pozbawiony manier, zuchwały i pewny siebie on, przekonany o swojej pozycji i mający innych za nic. I wytworna ona w swoich butach z czerwoną podeszwą i irytującym, nieustannym podkreślaniem jak bardzo podobny do Vikinga jest on. Oto Ava i Caleb, główni bohaterowie i zarazem idealnie przeciwstawne charaktery. Całe szczęscie wraz z kolejnymi stronami autorce udało się ich trochę"ujarzmić". Zwłaszcza irytującego Caleba i to na tyle, żeby chciało się dalej czytać. Co więcej - nawet udało mi się wciągnąć w tę historię.
Jak to już w książkach bywa, gdy spotykają się dwa zupełnie różne damsko-meskie charaktery - między Evą a Calebem nawiązuje się romans. Romans bardzo namiętny i bardzo burzliwy oparty na zasadach "przyjaciele bez zobowiązań". Nie znajdziecie tu jednak żadnych przerysowanych scen erotycznych rodem z Greya. Za to wraz z rozwojem zdarzeń zacznie zacierać się granica pomiędzy tylko romansem a głębszym uczuciem. I trzeba przyznać, że wyszło to w bardzo naturalny sposób co szczególnie przypadło mi do gustu.

Więcej na / http://www.inulec-reads.pl/ /

pokaż więcej

 
2018-12-09 13:45:42
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Mańka (tom 1)
 
2018-11-26 12:33:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-26 12:33:04
Ma nowego znajomego: Ikulaaa
 
2018-11-03 23:32:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-01 20:58:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

"Okruchy dobra" to idealna książka świąteczna, gdyż pełna jest magii i dobrej energii. Znajdziecie w niej historię siedmiu osób, których życie daleko odbiega od ideału. Każda z tych postaci musi zmagać się z trudami codzienności i stawić czoła naprawdę wyjątkowym sytuacjom. Jednocześnie problemy te mogą spotkać tak naprawdę każdego z nas. Myślę, że wręcz każdy z czytelników odnajdzie siebie w... "Okruchy dobra" to idealna książka świąteczna, gdyż pełna jest magii i dobrej energii. Znajdziecie w niej historię siedmiu osób, których życie daleko odbiega od ideału. Każda z tych postaci musi zmagać się z trudami codzienności i stawić czoła naprawdę wyjątkowym sytuacjom. Jednocześnie problemy te mogą spotkać tak naprawdę każdego z nas. Myślę, że wręcz każdy z czytelników odnajdzie siebie w którymś z bohaterów. W tej książce nie znajdziecie przesłodzonej rzeczywistości rodem z instagrama. Jest w niej za to ból, choroba i wielka samotność. "Okruchy dobra" to tak naprawdę słodko-gorzka historia, ale ostatecznie zostawia w czytającym same pozytywne odczucia. Podkreśla, że zawsze warto mieć nadzieję na lepsze jutro i na to, że los kiedyś i dla nas się odmieni. Co więcej, w naszej zabieganej codzienności warto zauważać coś więcej niż czubek własnego nosa. Czasem drobne gesty mogą sprawić ogromną radość i pomóc osobom obok nas. I tak często używane w okresie świątecznym hasło "warto pomagać" naprawdę ma sens. Czytając tę książkę nie trudno o momenty wzruszenia i łzy kręcące się w oku. Są one jednak chwilowe,bo tak jak to w życiu bywa 'po każdej burzy wychodzi słońce'. Tak i w "Okruchach dobra" każdemu bohaterowi udaje się zażegnać konflikty, by z nadzieją na lepsze jutro usiąść przy wigilijnym stole.

http://www.inulec-reads.pl/

pokaż więcej

 
2018-10-29 22:29:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Siegając po książkę "Blisko mnie" liczyłam na dobry thriller. Fabuła zapowiadała się całkiem ciekawie – kobieta z problemami z pamięcią po tym jak spadła ze schodów i trudną do uzasadnienia obawą przed własnym mężem. Jednak zamiast misternej intrygi zbudowanej wokół wspomnianego wypadku okazuje się, że stanowi on jedynie pukt wyjścia w całej historii. Reszta to już żmudne wałkowanie samej... Siegając po książkę "Blisko mnie" liczyłam na dobry thriller. Fabuła zapowiadała się całkiem ciekawie – kobieta z problemami z pamięcią po tym jak spadła ze schodów i trudną do uzasadnienia obawą przed własnym mężem. Jednak zamiast misternej intrygi zbudowanej wokół wspomnianego wypadku okazuje się, że stanowi on jedynie pukt wyjścia w całej historii. Reszta to już żmudne wałkowanie samej relacji rodzinnej pomiędzy główną bohaterką Jo a jej mężem, a także dziećmi. Żmudne, gdyż akcja powieści toczy się naprzemiennie w przeszłości i teraźniejszości. Za każdym razem jest jednak wciąż przedstawiana z perspektywy samej Jo. Niestety w ten sposób nie udało się uniknąć serii powtórzeń i nieścisłości.

"Blisko mnie" nie jest książką, którą czyta się szybko. Pierwsze 200 stron to jak przebijanie się zimą przez grubą warstwę śniegu. Idzie wolno, opornie i miałoby się ochotę zawrócić. Zainteresowanie przychodzi dopiero w połowie historii. Wpływ na to z pewnością ma wiele szczegółowych opisów mało istotnych tak naprawdę scen. Spowalniają one jedynie tempo akcji, które i tak nie należy do zawrotnych i sprawiają, że czytelnik traci zainteresowanie.

Odnośnie zaś głównej bohaterki czyli Jo, cóż to za irytująca kobieta byłą. Z tak zapatrzoną w siebie, nierozsądną i płaczliwą postacią dawno się nie spotkałam. Naprawdę ciężko mi było zdobyć się na chociaż cień empatii w stosunku do niej. Podobnie było z pozostałymi bohaterami – zostali przedstawieni w zbyt płaski sposób, by się z nimi utożsamić. Raczej sprawiali wrażenie rodziny nadętych osób widzących jedynie czubek własnego nosa. Trduno w całej powieści znaleźć pozotywną postać, z którą czytelnik chciałby się identyfikować.

I choć początkowo fabuła książki wydawała się być warta uwagi, tak po przeczytaniu stwierdziłam, że jednak cały pomysł na nią to takie "ale to już było". Nie wydarzyło się w niej zupełnie nic nowego i zaskakującego na tyle, żeby móc powiedzieć wow. Zabrakło zwrotów akcji, momentów zbijających z pantałyku i zdumiewających. Osobiście nie zaliczyłabym książki "Blisko mnie" do kategorii thriller. Jest to bardziej książka obyczajowa traktująca o zawiłych relacjach rodzinnych.
http://www.inulec-reads.pl/

pokaż więcej

 
2018-10-21 13:24:48
Ma nowego znajomego: Jakubkowska
 
2018-10-21 01:09:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
673 45 205
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (41)

zgłoś błąd zgłoś błąd