Postal

Profil użytkownika: Postal

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 3 dni temu
127
Przeczytanych
książek
189
Książek
w biblioteczce
7
Opinii
12
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Dobre, aczkolwiek przeżute kilkanaście razy.

Dobre, aczkolwiek przeżute kilkanaście razy.

Pokaż mimo to

Okładka książki Bajki Ezopa Adolf Born, Jiří Žáček
Ocena 7,2
Bajki Ezopa Adolf Born, Jiří Žá...

Na półkach:

Bajki Ezopa są kalsyką literatury, która inspirowała pokolenia humanistów, takich jak chociażby Friedrich Nietzsche czy Luter. Mimo wszystko, co bardzo uderzyło mnie w ich treści, to morały w nich przedstawiane są bardzo mało wiarygodne. Znacząco wpływa na to długość, jaką bajki przybierają. W wydaniu, które posiadam zawierały one nieraz po dwie strony, co nie jest w stanie przekazać czytelnikowi odpowiednio dobrej argumentacji wypowiadanych tez, które często wydają się tak naiwne, jak lektury szkolne dla uczniów podstawówki czy grające na emocjach romanse.

Bajki Ezopa są kalsyką literatury, która inspirowała pokolenia humanistów, takich jak chociażby Friedrich Nietzsche czy Luter. Mimo wszystko, co bardzo uderzyło mnie w ich treści, to morały w nich przedstawiane są bardzo mało wiarygodne. Znacząco wpływa na to długość, jaką bajki przybierają. W wydaniu, które posiadam zawierały one nieraz po dwie strony, co nie jest w stanie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka bardzo potrzebna w XXI wieku. Mimo wyraźnego zabarwienia religijnego, nadanego tej książce przez autora rewelacyjnie przedstawia początki edukacji, porównując je do tego, jak sprawy mają się teraz. Pan Wiesław rozumie przede wszystkim, że oddawanie własnego dziecka pod skrzydła instytucji opartej na przemocy, nie jest najlepszym pomysłem, ba uniformizacja szkolnictwa i ustanowienie nań monopolu przez państwo, skutecznie zabija wszelki indywidualizm oraz skutkuje życiem w świecie biurokracji. Dziecko idąc do szkoły zostaje wrzucone w głęboką wodę wyścigu szczurów, będąc odseparowane od rzeczy dla niej najważniejszeych - rodziny wolności i swobodnego rozwoju.


"Słowo sköle, czyli szkoły oznaczało miejsce odpoczynku i czas na refleksję, w parkowym ogrodzie lub na łonie natury. Platon w "Prawach" odnosi się do szkoły jako do edukacyjnej dyskusji. Akademia platońska była najsłynniejszą szkołą Aten. Nie było tam sal klasowych i dzwonków, nie było regularnych przerw. Było to miejsce dla ludzi o dobrych manierach, w którym przebywali mędrcy, myśliciele i poszukiwacze wiedzy. [...] Podobnie funkcjonowało liceum Arystotelesa, chociaż Arystoteles wykładał dwa razy dziennie. Rankiem miał zaawansowany wykład dla uczniów ambitniejszych, a po południu popularną wersję tego samego wykładu dla mniej ambitnych. Udział w wykładach był dobrowolny"

Książka bardzo potrzebna w XXI wieku. Mimo wyraźnego zabarwienia religijnego, nadanego tej książce przez autora rewelacyjnie przedstawia początki edukacji, porównując je do tego, jak sprawy mają się teraz. Pan Wiesław rozumie przede wszystkim, że oddawanie własnego dziecka pod skrzydła instytucji opartej na przemocy, nie jest najlepszym pomysłem, ba uniformizacja...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Postal

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [3]

Lew Tołstoj
Ocena książek:
7,3 / 10
94 książki
3 cykle
Pisze książki z:
896 fanów
H.P. Lovecraft
Ocena książek:
7,2 / 10
133 książki
11 cykli
Pisze książki z:
1757 fanów
Friedrich Nietzsche
Ocena książek:
7,3 / 10
43 książki
3 cykle
Pisze książki z:
509 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
127
książek
Średnio w roku
przeczytane
32
książki
Opinie były
pomocne
12
razy
W sumie
wystawione
93
oceny ze średnią 6,6

Spędzone
na czytaniu
544
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
32
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]