Nora 
35 lat, kobieta, Poznań/Inowrocław, status: Czytelniczka, dodała: 7 książek i 13 cytatów, ostatnio widziana 10 tygodni temu
Dodane cytaty
 • Ciągle się czuję tak, jakbym usiłował stać się kimś innym. Jakbym próbował znaleźć nowe miejsce, nowe życie, nową osobowość. To pewnie część dojrzewania, ale też próba określenia siebie na nowo. Stając się kimś innym, mogę się uwolnić od wszystkiego. Kiedyś poważnie wierzyłem, że mogę uciec od samego siebie - jeżeli tylko bardzo się postaram. Ale zawsze trafiałem w ślepą uliczkę. Dokądkolwiek zmierzałem, zawsze pozostawałem taki sam. To, czego ci brakuje, nigdy się nie zmienia. Może się zmienić otoczenie, ale wciąż pozostaję tą samą niekompletną osobą. Nęka mnie głód, którego nigdy nie zdołam zaspokoić.
  Haruki MurakamiNa południe od granicy, na zachód od słońca
 • Zauważyłem, że nawet ludzie, którzy twierdzą, że wszystko jest przeznaczeniem i że niczego nie możemy zmienić rozglądają się na boki, chcąc przejść przez ulicę.
  Stephen Hawking
 • Po pewnym czasie rzeczy twardnieją. Jak cement w wiadrze. I nie możemy już wrócić. Chcesz powiedzieć, że cement, z którego jesteś zrobiony, stwardniał, więc nie możesz już być kimś innym.
  Haruki MurakamiNa południe od granicy, na zachód od słońca
 • Fakt, że nie opadły nas jeszcze hordy przyszłych turystów, jest najlepszym dowodem na to, że podróż w czasie nie jest możliwa.
  Stephen Hawking
 • Jak miłośnik sztuki uciekający z płonącego muzeum zgarnia wszystko, co mogła - spojrzenie, szept, westchnienie - aby uratować je przed zniknięciem, zachować. Ale czas jest najbardziej niemiłosierną bestią i koniec końców nie udało jej się uratować wszystkiego.
  Khaled HosseiniTysiąc wspaniałych słońc
 • Czy była martwa? Nie, nie była martwa. Nadal żyła, w nieruchomym, głębokim, cichym świecie za szybą. A jej usta, nieruchome, mówiły o nieskończonej nicości.
  Haruki MurakamiNa południe od granicy, na zachód od słońca
 • Złe małżeństwa kończą się rozwodem, a dobre śmiercią
  Stephen ClarkeM jak merde!
 • Moim zdaniem gotowanie to coś najbardziej intymnego, co można dla kogoś zrobić ... Własnymi rękoma tworzę coś dla ciebie, a ty potem wkładasz to do ust. Czy może być coś bardziej intymnego?
  Nicky PellegrinoPrzepis na życie
 • Myślę, że kiedy zaczniemy się bać jeżdżenia stopem i podróżowania w taki sposób, w jaki podróżujemy, trzeba będzie przestać. Dlatego właśnie robimy to teraz, zanim staniemy się wystarczająco odpowiedzialni, aby nie robić tak lekkomyślnych rzeczy...
  Kinga ChoszczProwadził nas los
 • Czułem się wydrenowany, została ze mnie tylko pusta skorupa. Moje ciało przeszywał jakiś pusty dźwięk. [...] A jednak po tym dziwnym spotkaniu obrazy Shimamoto stopniowi zaczęły blaknąć. Świat odzyskał barwy, a ja nie miałem tego beznadziejnego uczucia, że chodzę po powierzchni księżyca. Najwyraźniej, jakby obserwując przez okno zmiany, które przeżywał ktoś inny, zarejestrowałem niewielkie przesunięcia środka ciężkości i czułem, że stopniowo opada ze mnie skorupa, którą obrosłem. Coś we mnie zostało odcięte i zniknęło.
  Haruki MurakamiNa południe od granicy, na zachód od słońca
 • Zauważyłam, że nawet ludzie, którzy twierdzą, że wszystko jest przeznaczeniem i że niczego nie możemy zmienić rozglądają się na boki, chcąc przejść przez ulicę.
  Stephen Hawking
 • W takim razie wasz związek nie ma przyszłości...Jeśli nie zawracacie sobie głowy, żeby przygotować jedzenie dla tej drugiej osoby, to znaczy, że ona niewiele was obchodzi.
  Nicky PellegrinoPrzepis na życie
 • Lecz szczęściem nie można się świadomie delektować. Ze swoimi błahymi sprawami, przeszkodami, ułomnościami, pozbawiona upiększającego filtru wspomnienia rzeczywistość zawsze nas porywa pośpiesznie. A w tym momencie to matematyka, można tylko jak przez mgłę odczuwać, że dzieje się coś ładnego, ale jest się zbyt zajętym przeżywaniem w czasie zdarzenia, by naprawdę poznać jego smak. Bo, zauważyłeś, że szczęście to zawsze wspomnienie, nigdy trwająca chwila, czyż nie?
  Nicolas FarguesByłam za tobą
Moja biblioteczka
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd