Pogoń za uciekającą miłością

Tajemnica Tajemnica
18.08.2016
Okładka książki Tylko ty Federico Moccia Logo Patronat

.... i kolejne spotkanie z autorem, którego uwielbiam. Niektórzy twierdzą, że Federico Moccia pisze dla młodych dziewczynek. Jeśli taka jest prawda, to ja tym bardziej się cieszę, że pomimo wieku potrafię zachwycić się banalną miłością, potrafię marzyć i cieszyć się ze szczęscia bohatów.

Przeczytałam sporo książek wspomnianego autora i śmiem twierdzić, że wszystkie są niesamowite. Wszystkie są dopracowane i przemyślane i niech nadal Moccia pisze o miłości i niech nigdy nie przestaje!

„Tylko ty” to niesamowita gratka dla polskich fanek autora. Rzecz dzieje się w Polsce! W klimacie i realiach, które doskonale znamy. Ba! Nawet miejsca są nam znane. Mógł nam bardziej przysłodzić?

Nicco – przystojny i niesamowicie ciepły facet po zakończonym związku poznaje Anię. Polkę, która wybrała się do Italii na wakacje. Przyznajcie się .... kto był we Włoszech i nie obejrzał się za żadnym Włochem? No powiem szczerze, że ja nie byłam na tyle silna. Wzrok uciekał mi tu i tam, a w głowie szalały marzenia .... ale ja nie o sobie, ja o Nicco i Ani. Chciałam tylko podkreślić jak łatwo wczuć się w historię z własnej perspektywy.

Główny bohater zdaje sobie sprawę, że jest zakochany w tajemniczej Polce. Postanawia ją odnaleźć. Prosi o pomoc swego przyjaciela Grubego i wyruszają do Polski. Nicco zdaje sobie sprawę, że zadanie nie jest proste, ale wie także, że tym razem nie może pozwolić uciec szczęściu. Tym razem jest gotów zawalczyć o miłość. Sprawa pozornie prosta komplikuje się już na starcie. Warszawski adres Ani okazuje się niewypałem. Mieszka tam ktoś zupełnie inny. Zero informacji, zero śladów i dwaj Włosi w Warszawie. Zaczyna robić się ciekawie, a jakby tego było mało przeróżne wydarzenia kierują Panów do agencji modelek. Anię rozpoznają na bilboardzie i dopiero w tym momencie zaczyna się zabawa.

Trudno w tym momencie opowiadać dalej o losach bohaterów bez zdradzania szczegółów umilających czytanie, więc zakończę czym prędzej, aby nikomu nie zepsuć przyjemności odkrywania całej historii.

Nie mogę oprzeć się nazwaniu tej całej opowieści takim współczesnym love-story. Jako czytelniczka rozpływałam się pod ciepłem płynącym z każdej literki. Nawet jeśli było za słodko i za miło, i tak było mi dobrze. I nawet nie przeszkadzała mi przejaskrawiona Warszawa i zbyt mili ludzie wokół i ta wykreowana Polska rzeczywistość wydawała się taka moja, osobista.

Po raz kolejny Federico Moccia udowadnia, że miłość jest. Ona istnieje i nie ma żadnych granic. Nie jest przeszkodą odległość, wiek, pozycja społeczna. Nic nie jest ważne, jeśli pojawia się uczucie. Jesteśmy w stanie wtedy pokonać wszelkie trudności, aby tylko być blisko ukochanej osoby. I tak sobie teraz myślę, że takie książki pozwalają znów marzyć, pozwalają uwierzyć, że warto czekać na miłość prawdziwą, tą o której czytamy.

Polecam. Wszystkim polecam, bez względu na płeć i wiek. Pozwólmy sobie na chwileczkę zapomnienia i na chwilę marzeń dzięki książce „Tylko ty”.

Iwona Migowska