Chiny, XX wiek
historia
Krzysiek W

Książka opisująca dzieje kraju, który jest ojczyzną najstarszej żywej cywilizacji i obejmująca wydarzenia z całego XX wieku. Jest to kraj o wyjątkowo burzliwej historii , którego rola w świecie wciąż rośnie. Autor posługuje się barwnym, potoczystym językiem, a skomplikowane nieraz zagadnienia przedstawia w sposób przejrzysty i zwięzły. Pisząc o osiągnięciach Państwa Środka (także w niedocenianym zwykle okresie przedwojennym) nie kryje zbrodni rządzących nim przywódców oraz tragedii ludności.

źródło opisu: http://prus24.pl

źródło okładki: http://prus24.pl