Chiny, XX wiek
historia
Krzysiek W

Książka opisująca dzieje kraju, który jest ojczyzną najstarszej żywej cywilizacji i obejmująca wydarzenia z całego XX wieku. Jest to kraj o wyjątkowo burzliwej historii , którego rola w świecie wciąż rośnie. Autor posługuje się barwnym, potoczystym językiem, a skomplikowane nieraz zagadnienia przedstawia w sposób przejrzysty i zwięzły. Pisząc o osiągnięciach Państwa Środka (także w niedocenianym zwykle okresie przedwojennym) nie kryje zbrodni rządzących nim przywódców oraz tragedii ludności.

źródło opisu: http://prus24.pl

źródło okładki: http://prus24.pl

Bardzo ciężka lektura - jak i XXwieczne dzieje Państwa Środka. 90 procent zawartości to sprawy głównie polityki, która mnie najmniej interesuje. Wspomniane tylko sprawy społeczne i kulturalne.

bartek4c | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Chiny