Człowiek istota poznana?

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-08059-X

"Książka przeznaczona jest dla Czytelnika interesującego się zagadnieniami medycyny. Jej treść stanowią materiały historyczne obrazujące narodziny pewnych myśli, ścieranie się hipotez naukowych, zwalczanie przesądów utrudniających postęp. Opisuje ona żmudną, a niekiedy ciernistą drogę, którą nauka kroczyła do zwycięstwa, przytacza ciekawsze fakty, mówi o zapomnianych, a przecież ważnych dla postępu medycyny postaciach, tłumaczy szereg zjawisk występujących powszechnie, jednak nie zawsze dla laika zrozumiałych." - Od autora

źródło opisu: z książki

źródło okładki: skan własny