Czas na bajkę

Wydawnictwo: Siedmioróg
bajki, dla dzieci
bajki
Anna

Książka o niezwykłych przygodach zupełnie zwyczajnych na pozór dzieci składa się z czterech opowiadań, z których każde jest niezwykłą przygodą, zaczynającą się od codziennych i zupełnie zwyczajnych czynności. Każde opowiadanie uczy dzieci pewnej ogólnej prawdy o życiu - wymarzony prezent na każdą okazję!

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k2701_czas_na_bajke_

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/k2701_czas_na_bajke_

Choć nie raz już podkreślałam, że nie warto sugerować się wyglądam książki, to czasem bywa, że właśnie grafika na okładce zachęca nas do tego by po daną lekturę sięgnąć. Tak było i w tym przypadku... Tak, przyznaję się. Widząc tę czerwoną książeczkę z sympatycznym słonikiem trzymanym przez czwórkę dzieci, strasznie byłam ciekawa co też ta książka kryje wewnątrz. Musiałam ją przeczytać i się przekonać.

Byłam pewna, że jest to bajeczka o przygodach tych wesołych kilkulatków, ale skąd ten słonik? Jaką on pełni rolę w ów opowiadaniu? Ta myśl nie dawała mi spokoju, a ponieważ nie mam w zwyczaju czytać żadnych innych recenzji zanim sama nie poznam danej lektury (nie chcę się sugerować opinią innych) musiałam uzbroić się w cierpliwość, aż książeczka do nas dotrze. Ale gdy tylko paczuszka przybyła, od razu wraz z moją córeczką rozpoczęłyśmy lekturę.

Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że wewnątrz znajdują się cztery różne opowiadania! A bohaterem każdego z nich jest inny...

KocieLektury | 2012-02-16
Anna | 2011-04-15