Biolekty we współczesnej polszczyźnie, czyli o języku Marsjan i języku Wenusjanek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studenckie Debiuty Naukowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Poznańskie Studia Polonistyczne
83-88176-47-1
ridja

Anna Koniec | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Studencki debiut. I to na wysokim poziomie. Badaczka podniosła temat języka płci, wykorzystując występujące w dwóch typologiach odmian polszczyzny słowo "biolekt".
Część pierwsza, przedstawiająca stan badań zapowiada ucztę intelektualną, jednak, jak się potem okazuje, będzie to tradycyjny rosół i schabowy. Po przeglądzie badań dotyczących zróżnicowania biologicznego mózgu kobiety i mężczyzny nie ma już miejsca na gender z całym dorobkiem. różnice są deteminowane biologią, geny, chromosomy, hormony and all that shit rule!
Przyznaję, zabrakło mi gender.
Zabrakło mi też statystyki i uporządkowania danych po badaniach kwestionariuszowych, ale same badania były bardzo dobre. Przydałoby się policzyć...

ridja | 2011-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2011