Wspaniałe Królestwo Atlantydy

Cykl: Z Sokratesem (tom 3) | Seria: Seria filozoficzna
Wydawnictwo: WAM
Il meraviglioso regno di Atlantide
BethLuisNion

Chłopiec o imieniu Platon za radą Apolla udaje się w poszukiwania najmądrzejszego człowiek świata. Tak poznaje Sokratesa, u boku którego odbywa niezwykłą podróż po filozofii starożytnej Grecji. W każdej z sześciu książeczek w przystępny sposób przedstawiony jest kluczowy problem filozoficzny, który podejmowany jest w oparciu o wybitne dzieła starożytnych: pisma Platońskie Uczta, Państwo, Obrona Sokratesa, dialogi Timajos i Kritias, paradoksy Zenona z Elei i Gorgiasza oraz teksty Plutarcha i Aulusa Gelliusa.

Sokratesa, nauczyciela Platona, odwiedzają trzej zagadkowi osobnicy, którzy przynoszą ze sobą starożytny manuskrypt. Jego treść stanowi opowiadanie o imperium z zamierzchłej przeszłości. Powstało ono dziewięć tysięcy lat wcześniej, na końcu świata, za Słupami Heraklesa, i stało się tak potężne, że ruszyło na podbój całej ziemi. Było to sławne królestwo Atlantydy.
Posiadało ziemie obfitujące we wszelkie dobra, zachwycało wspaniałą architekturą, miało armię budzącą postrach wśród wszystkich narodów, a chroniły je mury niemożliwe do sforsowania przez nikogo: ani człowieka, ani boga. A jednak, pewnej wyjątkowej nocy, cały ten przepych pochłonęły z woli bogów fale oceanu... Jaką tajemnicę kryje odwieczny manuskrypt Jaki koniec czekał mieszkańców Atlantydy
Wątek tej opowieści w sposób dowolny nawiązuje do dwóch Dialogów Platona: "Timajos" i "Kritias". Nauki zawarte na stronach platońskich ksiąg, nie straciły niczego ze swej mądrości i piękna. Niniejsza opowieść, jak wszystkie inne z tej serii, pragnie przybliżyć młodemu czytelnikowi skarby filozofii, przedstawiając na kanwie ciekawego mitu z przeszłości, myśli klasyków zachodnich.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=47389

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=47389