System nawigacyjny GALILEO. Aspekty strategiczne, naukowe i techniczne

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Un Systéme de Positionnement Galileo. Un Enjeu Stratégique, Technique
8320616018
technika

W książce opisano w przystępny sposób strukturę, zasady funkcjonowania i przewidywane zastosowania europejskiego, cywilnego, globalnego systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Globalny system nawigacji satelitarnej Galileo, będzie zaspokajał potrzeby użytkowników na całym świecie w zakresie radionawigacji, lokalizacji i synchronizacji. Kompatybilny z obecnie już istniejącymi systemami GPS i...

Globalny system nawigacji satelitarnej Galileo, będzie zaspokajał potrzeby użytkowników na całym świecie w zakresie radionawigacji, lokalizacji i synchronizacji. Kompatybilny z obecnie już istniejącymi systemami GPS i GLONASS, Galileo będzie charakteryzował się lepszymi parametrami pracy (dokładność, dostępność, ciągłość). Będzie również dostarczał informacji na temat wiarygodności przesyłanych danych, dzięki czemu zaoferuje nowe możliwości zastosowań, zwiększając potencjał sektora nawigacji satelitarnej oraz stymulując rozwój nowych technologii.
Książka została opracowana przez francuskie instytucje: Akademię Morską, Biuro Długości Geograficznej i Akademię Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej.

źródło opisu: wkl.com.pl

źródło okładki: wkl.com.pl

Monika Smelich | 2014-11-25
Na półkach: Niedokończone, Przeczytane
Przeczytana: 25 listopada 2014

Nie wiem dlaczego ta książka znajduje się w tej bazie, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie sięgnie po nią dla relaksu. Nie udało mi się dokończyć jej, ponieważ na 80 str, czyli bagatela już pod koniec, zorientowałam się, że mój mózg został na 40, bo własnie tam skończyły się informacje, których szukałam.

sówka | 2016-01-04
karolina898 | 2013-08-07