Kataryzm. Historia i system religijny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała biblioteka religii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
978-83-7318-894-5
religia
gall21

Książka jest monografią kataryzmu, zachodniej odmiany średniowiecznego chrześcijaństwa dualistycznego, opisującą go tak z perspektywy historycznej, jak i systemu religijnego. Szkicując historię tego zjawiska religijnego autor przedstawia jego rozwój nie tylko w Langwedocji, ale także we Włoszech, Niemczech i północnej Francji. Religijny aspekt kataryzmu został ukazany nie w postaci odrębnych części składowych, tylko działającego systemu religijnego, którego celem jest zbawienie. Autor podejmuje także próbę wyjaśnienia kwestii, w jaki sposób katarzy wyrażali dualistyczne treści swojej nauki posługując się dyskursem tradycji judeochrześcijańskiej.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl