Świat voodoo

978-83-7505-516-0
voodoo, geneza
religia
gall21

Voodoo splatało niegdyś rodzime wierzenia afrykańskie z przynoszonymi przez misjonarzy prawdami chrześcijańskimi. Praktykowane dzisiaj, niewiele przypomina voodoo pierwotne. Nie ma miejsca na doktrynę, ortodoksję czy dogmaty. Na dodatek różnorodność wynikająca z braku organizacji wewnętrznej utrudnia jednoznaczne zdefiniowanie i opis. Książka "Świat voodoo" przedstawia genezę tej religii i jej...

Książka "Świat voodoo" przedstawia genezę tej religii i jej kilkusetletnią tradycję w kontekście wierzeń Czarnego Lądu oraz dziejów misji chrześcijańskich. Niezwykle cenne są uwagi o inspiracjach voodoo w świecie współczesnym. Magia, zaklęcia czy rytuały stosowane przez wyznawców rozmaitych odmian tej religii, niebezpiecznie dziś fascynują zagubione w duchowych poszukiwaniach społeczności postmodernistyczne.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Przeczytana: 2016 rok

Świetna i rzetelna pozycja. Bardzo dobra stylistycznie. Uświadamia naukowo wiele pogańskich zapożyczeń w kulturze, pokazuje symbolikę voodoo często użytkowaną przez ludzi bez zgłębienia jej znaczenia. Cenna i mądra pozycja.

ejkiczi | 2017-05-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017