Księga Boga

The Book of God
Biblia, Bóg, religia, chrześcijaństwo
religia
Madlena

Historie biblijne opowiedziane jak nigdy dotąd. Biblia jest wspaniałą opowieścią, z całą swoją wartką i rozległą akcją, z nieprzeciętnymi postaciami, uniwersalnymi tematami dobra i zła; jest opowieścią zawsze i niezmiennie o miłości, która działa na wyobraźnię - o miłości Boga do swego ludu. Autor wykorzystuje swoje literackie i teologiczne wykształcenie, by przybliżyć nam znane z Biblii postacie - bada motywy ich postępowania, uczucia, które nimi kierują, relacje między ludźmi oraz maluje bogate tło, na którym rozgrywa się biblijna opowieść.

źródło opisu: nota wydawcy

Madlena | 2011-03-26

Losy wybranych postaci biblijnych przedstawione w sfabularyzowanej formie.

Warto poświęcić temu tomisku trochę uwagi choćby po to, żeby zapoznać się z bardzo żywym przedstawieniem bohaterów. Każda z postaci na kartach tej książki (a może raczej księgi?) staje się pełnokrwista (co za trafne słowo ;) ), a przez to, przynajmniej dla mnie, bliższa. Wydarzenia oddane sa wiernie, jest to raczej "adaptacja" Pisma Świętego niż wariacja na jego temat. Autor skupił się głównie na Starym Testamencie, ale pojawiają się też ludzie Nowego, w tym sam Jezus.

Polecam wszystkim, którzy chcą pomóc sobie w ożywieniu nie-odległych postaci biblijnych. :)

Kasia | 2017-05-09
Przeczytana: 06 maja 2017