Fizyka telewizji

The physics of television
esej, telewizja
popularnonaukowa
hunter

Wszystkie wynalazki, w miarę jak stają się nieodłącznymi składnikami naszego życia codziennego i zdobywają w nim „prawo obywatelstwa”, nie budzą już takiego podziwu, na jaki zasługują. Ten sam los spotkał telewizję, jedno z największych i najmłodszych osiągnięć techniki. Przyjmujemy jako rzeczy zupełnie oczywiste, że na ekranie odbiornika pojawia się widowisko teatralne, komentator sportowy, defilada wojskowa, kosmonauta okrążający naszą planetę. Ale niewiele osób myśli o tym, co się dzieje po drugiej stronie ekranu, a jeszcze mniej zdaje sobie sprawę, że procesy tam zachodzące są często dużo ciekawsze niż oglądane obrazy. Książka ta opowiada o zjawiskach fizycznych związanych z telewizją, może bardziej zdumiewających niż historie detektywistyczne i bardziej pomysłowych niż większość powieści fantastycznych.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1964

źródło okładki: www.antykwariathistoryczny.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!