"Laickie rozważania o wierze"

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-150-1
wiara, poszukiwania, nauka, Bóg
filozofia i etyka
Kamila

Książka traktuje o różnych możliwościach poznania i zbliżenia się do Boga. Napisana jest w pierwszej osobie i zawiera przemyślenia autora na temat wiary (głównie chrześcijańskiej). Autor bez wątpienia jest osobą wierzącą, jednak stawia wiele zarzutów w kierunku Kościoła katolickiego, konserwatywnego stosunku do religii oraz jej kapłanów. Przedstawia ponadto teorię pierwotnej Myśli, której...

Przedstawia ponadto teorię pierwotnej Myśli, której autorem miał być sam Stwórca, na bazie której pojawił się Wielki Wybuch, a w konsekwencji cały Wszechświat i sam człowiek. Autor uważa człowieka za najwspanialszy twór Boga, który został powołany do życia i opatrzony rozumem właśnie po to, aby poznać i zagłębić otaczający go świat oraz samego Boga.

Autor często zestawia ze sobą podejście do kwestii wiary ludzi z czasów biblijnych ze stanowiskiem współczesnych ludzi. Usiłuje wykazać, że w związku z postępem cywilizacyjnym człowiek jest coraz mądrzejszy, ma szerszą wiedzę o świecie, dzięki czemu jego pogląd na religię oraz Boga jest bardziej krytyczny,co według autora, jest zmianą na lepsze.

Z książki tej dowiadujemy się, że tylko za sprawą własnego rozumu i nauki ludzie mogą prawdziwie poznać swojego Stwórcę.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2011

źródło okładki: www.zaczytani.pl