Pinakoteka Brera. Mediolan

Wydawnictwo: Świat Książki
Pinacoteca di Brera. Milano
sztuka
Agula1215

Największa - obok La Scali - duma Mediolanu została założona prawie dwieście lat temu przez Napoleona, który umieścił tu dzieła sztuki, zagrabione z kościołów i prywatnych kolekcji włoskich arystokratów. Trzon ogromnych zbiorów to arcydzieła włoskiego renesansu, m.in. Belliniego, Mantegni ("Chrystus umarł" - jeden z najsłynniejszych obrazów w historii sztuki), della Franceski, Rafaela. Ale swoje ulubione płótna znajdą tu miłośnicy niemal wszystkich epok, po czasy Modiglianiego i de Chirico.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Świat Książki