Słownik sztuki

Wydawnictwo: Krakowskie Wydawnictwo Naukowe
opracowanie, sztuka, słownik, malarstwo
sztuka
gall21

Słowik sztuki jest obszernym opracowaniem na temat dziejów szeroko pojętej sztuki od czasów starożytnych po współczesne. Zakres tematyczny książki znacznie wykracza poza tradycyjne pojęcie sztuk pięknych i - oprócz informacji dotyczących malarstwa, rzeźby, grafiki, architektury i zdobnictwa - obejmuje również fakty z teorii sztuki, muze- alnictwa, numizmatyki i kolekcjonerstwa. Oprócz...

alnictwa, numizmatyki i kolekcjonerstwa. Oprócz biogramów najwybitniejszych polskich
i obcych artystów znajdziemy tu także definicje terminologiczne, opisy dzieł sztuki (ma-
larstwa, rzeźby, grafiki) oraz notki na temat dóbr kultury wpisanych na prestiżowa Listę
Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Słownik sztuki jest użytecznym przewodnikiem po świecie sztuk pięknych. Prezentuje
ponad 4000 haseł biograficznych i rzeczowych w sposób przejrzysty, przystępny i ciekawy.
Adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców, zarówno do uczniów i studentów, jak
i do miłośników sztuki i hobbystów, jego autorami są pracownicy krakowskiego ośrodka
akademickiego oraz placówek naukowo-badawczych

źródło opisu: Krakowskie Wydawnictwo Naukowe, 2008